Internet Explorer Kullanıcıları Kritik Bir Hata Nedeniyle Hedef Durumunda


Internet Explorer

 

Microsoft, internet explorer kullanıcılarını, hacker'ların hedefi olmaktan kurtulmak için makinelerini güncellemeleri konusunda uyardı. İşte bilgisayarınızı nasıl korumanız gerektiği hakkında bilgi...

Microsoft, virüslü bir siteyi ziyaret ettikten sonra hacker'ların bilgisayarınızı kontrol etmesine izin verebilecek kritik bir savunma hatasını acil bir şekilde düzeltti.

Bütün mevcut internet explorer versiyonlarını etkileyen bu zayıflık bir siber saldırganın bilgisayarınızın kontrolünü almasını ve kurbanların diğer zararlı siteleri ziyaret etmesini sağlayabilir.

Hacker'ların kullanıcıları kendi kontrolündeki web sitelerini ziyaret etmeye zorlayamadığı zaman, kullanıcıları mail olarak gönderdikleri ve Microsoft'un açılmaması konusunda uyardığı linklere ya da anlık mesajlara tıklamalarını sağlamıştır.

Microsoft şirketi yakın bir zaman önce Windows 10'u ve risk barındırmayan Microsoft Edge isimli tarayıcıyı piyasaya sürdü.

Microsoft şunu da ekledi: "Saldırganlar aynı zamanda gizli olmayan ve içeriği veya reklamları kullanıcılar tarafından belirlenen web sitelerinin savunmasızlığından da yararlanabilir."

Güncelleme, Internet Explorer'ın hafızadaki objeleri nasıl kullandığıyla ve herhangi bir müdahaleyi engellemesiyle alakalıdır.İlginizi Çekebilecek Yazılar

İletişim | Gizlilik | Kullanım Koşulları