2016’nın En Dikkat Çekici Güvenlik ve Gizlilik Sağlayan Cihazlarıyla Tanışın


cyber-security

* Oturum Denetleyicisi

Oturum Denetleyicisi, anahtarınıza ya da kemerinize takılabilen kompakt ve kablosuz bir cihazdır. Bu cihaz siz bilgisayarınızdan uzaklaşınca bilgisayarınızı kilitliyor ve bu sayede bilgilerin çalınmasını engelliyor.

* Dojo- Labs

Nesnelerin interneti bu yılın en önemli konularından biriydi fakat güvenliği de önemli bir sorun olarak akıllardaydı. Dojo-Labs cihazları, nesnelerin interneti teknolojisini kullanarak aletleriniz ile tehditler arasında bir katman oluşturarak güvenlik sağlıyor.

* Privoro

Privoro, cihazlarınızın fiziksel kısımlarını koruyarak bilgilerin çalınmasını engelliyor. Bu telefon kılıfı aynı zamanda tehdit durumunda sinyalleri kesebiliyor.

* LG Akıllı Güvenlik

Geçtiğimiz yıl ev güvenlik sistemleri tarafından domine edildi. En fazla öne çıkan teknoloji firmalarından olan LG tarafından üretilen güvenlik sistemi 152 derecelik kamerası ve bulundurduğu akıllı ev hub ile telefonunuza bildirimler ve uyarılar gönderebiliyor.

* Everykey

Kuralları değiştirecek bir teknoloji yakıştırması yapılan Everykey bütün şifrelerinizin yerine geçecek bir cihaz. Bu cihaz sayesinde şifreleriniz kriptolanacak ve şifre girmenize gerek kalmayacak.

* Göz Kilidi

Bir göz kırpmasıyla sizi tanıyabilmesi için üretilen cihazlar sayesinde elektronik aletlerinizi kilitleyebilir ya da giriş yapabilirsiniz.

* Master Bluetooth Akıllı Kilidi

Bluetooth ile çalışan dışarıda kullanılabilecek bir kilit seti. Setin kendi uygulaması ile Bluetooth aracılığıyla cihazlarınızı kilitleyebilirsiniz. Set aynı zamanda manuel bir kilit açma sistemiyle geliyor.

* QKey

Qkey online olarak ödeme yapma konusunda bir devrim yaratacak. Chip ve PIN sisteminin Amerika’ya gelmesinden sonra artık bilgisayarlarda da QKey ile aynı korumayı sağlanabilir.

* Armourcard

2015’de tanıtılan, cüzdan boyutundaki alet temassız kredi ve banka kartlarınız ile pasaportlarınız ve akıllı telefonlarınızı koruyor.

* Keezel

Keezel, taşınabilir, toplum içinde gizliliği sağlayacak bir Wi-Fi cihazıdır. Bu cihaz, VPN sistemiyle çalışarak web sitelerinin ya da üçüncü partilerin internet gezintilerinizi takip etmesini engelliyor.İlginizi Çekebilecek Yazılar

İletişim | Gizlilik | Kullanım Koşulları