Kafein Teknoloji Milli Siber Güvenlik Alanındaki Yatırımlarına Devam Ederek “Allıncyber” Departmanını Kurdu

Her 15 saniyede bir siber saldırı düzenlendiği düşünüldüğünde dijital dünyanın en önemli konusunun güvenlik olduğu bir kez daha anlaşılıyor. Siber Güvenlik yaşam döngüsünde insan faktörü, kurumların süreçleri ve kullandıkları çözümler yer alıyor. Güvenliğin en önemli adımını ise risk ortaya çıkmadan alınan önlemler oluşturuyor. 

Türkiye’nin lider ve halka açık teknoloji şirketlerinden biri olan Kafein Teknoloji, siber güvenlik alanında yaptığı yatırımlara bir yenisini ekleyerek AllinCyber departmanını kurdu. Kafein Teknoloji’nin yıllara dayanan birikimini arkasına alan ve siber güvenlik sektöründe deneyimli Türk mühendis ekibinden oluşan AllinCyber, teknoloji kümelerine kolayca entegre edilebilen siber güvenlik çözümleri sunuyor.Kafein Teknoloji 2020 yılında teknoloji alanındaki 15 yıllık deneyimine, Ankara menşeili yerli ve milli siber güvenlik markası Karmasis’i iştirakleri arasına katarak siber güvenlik alanını eklemişti.  Dijital dönüşümün olmazsa olmaz yatırımı haline gelen Siber Güvenlik alanına, bu alana ve hizmete odaklanmak üzere kendi departmanını kurarak hizmet ağını AllinCyber çatısı altında genişletti. Uzman kadrosuyla siber güvenlik denilince akla gelen ilk şirketlerden biri olma hedefiyle yola çıkan AllinCyber, müşteri odaklı bir yol izliyor. Böylece onlara hali hazırda var olan teknoloji kümelerine kolayca entegre edebilecekleri bir siber güvenlik çözümü sunabiliyor.

“KURUMUN İHTİYACINA UYGUN TEKNOLOJİ ÇÖZÜMLERİ SUNUYORUZ”

Kafein Teknoloji Genel Müdürü Cem Kalyoncu da siber güvenliğin finansal, hukuksal ve itibar açısından bir zorunluluk olduğunu ifade ederek şunları belirtti: “Türkiye Global Siber Güvenlik Endeksi'nde dünyada 20'nci, Avrupa'da 11'inci sırada. Bu durum, devletin siber güvenlik alanında yatırımları olduğunu gösteriyor. Ancak şirketler ve bireyler ne yazık ki aynı düzeyde hazır değil. 2019 – 2020 arasında siber saldırıların oranı %80’in üzerinde artış gösterdi. Tahmin edeceğiniz gibi 2021’de bu rakam daha da arttı ve 2022’de de artmaya devam ediyor.”

“GÜVENLİĞİN EN ÖNEMLİ ADIMI RİSK ORTAYA ÇIKMADAN ÖNLEM OLUŞTURMAK”

Cem Kalyoncu, “Siber güvenliğin en önemli 3 ayağı insan, süreç ve teknolojidir. Biz de bunu göz önünde bulundurarak AllinCyber ile kurumun ihtiyacına ve sürecine uygun teknoloji çözümleri sunmayı amaçlıyoruz.” dedi. Kalyoncu, güvenliğin en önemli adımını risk ortaya çıkmadan alınan önlemlerin oluşturduğunu belirterek AllinCyber ile kurumların mevcut durum analizinin ardından ihtiyaçları belirleyip proaktif yaklaşımla bu riskleri ortadan kaldırmak üzere çalıştıklarını söyledi.

“ESNEK ÇÖZÜMLERİMİZLE FARK YARATACAĞIZ”

AllinCyber Direktörü Sefa Merve Ağlaç ise “Sektör büyüyor, çünkü güncelliğini yitirmiyor. Dijitalleşme sürekli gelişim içinde olduğu için güvenlik açıkları, tehdit aktörleri, fidye yazılımları gibi unsurlar da kendilerini güncelleyerek artacak. . . Zira dijitalleşme, bilişim ve teknoloji atılımları riskleri de beraberinde getiriyor. Uzman kadromuz ve sunduğumuz ihtiyaca yönelik esnek ve  anahtar çözümler sunabilmek  bizim en güçlü yanımız. Gerekli noktalarda da global üreticilerle çözüm ortaklığı yaparak müşterilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda özelleştirdiğimiz hizmetler sunuyoruz” açıklamasında bulundu.


İlginizi Çekebilecek Yazılar

İletişim | Gizlilik | Kullanım Koşulları