BITDEFENDER DAVRANIŞ VE AĞ GÜVENLİĞİ ANALİTİĞİ ŞİRKETİ REDSOCKS’U SATIN ALDI


BITDEFENDER DAVRANIŞ VE AĞ GÜVENLİĞİ

ANALİTİĞİ ŞİRKETİ REDSOCKS’U SATIN ALDI

 

Dünyada 500 milyondan fazla kullanıcıyı koruyan Bitdefender, kullanıcılar için sunduğu korumayı derinleştirmeye, teknolojisini geliştirmeye ve portfolyosunu uç nokta koruma hizmetlerinin çok üstüne çıkarmaya devam ediyor. Bitdefender, bu anlamdaki son yatırımını davranış ve ağ güvenliği analitiği şirketi RedSocks’u satın alarak yaptığını açıkladı.

Dünyada 500 milyondan fazla kullanıcıyı koruyan Bitdefender, davranış ve ağ analitiği şirketi RedSocks Security BV'yi (RedSocks) satın aldığını açıkladı. Devam eden satın alma stratejilerinin bir parçası olarak yaptığı bu yatırım Bitdefender'in ağ güvenliği ve analitiği alanındaki pazarını genişleterek şirketin istikrarlı büyüme seyrine yönelik önemli bir adım anlamı taşıyor.

Kullanıcılar Daha Güçlü Korumaya Sahip Olacak

Hollanda merkezli RedSocks, şüpheli ağ davranışlarının otomatik tespitinde ve siber suçlarla mücadelede uzmanlaşmıştır. Makine öğrenmesi, yapay zeka ve siber tehdit istihbarat becerilerini bir araya getiren RedSocks, veri sızıntılarına karşı kullanıcılar için gerçek zamanlı tespit çözümleri ve müdahale servisleri sağlıyor. Böylece, var olan diğer ağ güvenliği araçlarının önlemeyi başaramadığı ileri düzey veri sızıntılarından korunma ihtiyacına hizmet ediyor.

 

 

“Artık hem Bitdefender hem de yeni RedSocks kullanıcılarımızın karmaşık saldırılara karşı daha güçlü korumaya sahip olmasını sağlayacağız.” diyen Bitdefender Kurucusu ve CEO’su Florin Talpes, “RedSocks, ağ güvenliği analitiği ve tehdit istihbaratı servisini uç nokta sorunlarını önleme, fark etme ve müdahale etme platformu GravityZone’ye taşımamız sayesinde kullanıcılar, daha geniş kapsamlı ve katmanlı bir güvenlik yaklaşımından ve tehdit ortamlarına karşı daha derin görünürlük özelliğinden faydalanacak.” ifadelerinde bulunuyor.

 

 
 

RedSocks kurucusu Pepijn Jannsen ise “2012’de RedSocks’u kurduğumuzda hedefimiz her şirkete hizmet edecek ve onlara uzun vadede değer katacak çözümler üretmekti. Artık Bitdefender ile birlikte bu hedefe ulaşacağız. Siber güvenlik sektöründe vizyon sahibi bir şirket olan Bitdefender’in bir parçası olarak kabul edilmekten gurur duyuyoruz.” diyor.

Bitdefender, Kuzey Avrupa’daki Yerini Sağlamlaştırıyor

Hem ABD hem de Avrupa, Bitdefender’in ana pazarlarını oluşturuyor. RedSocks portföyünün, Bitdefender için dünya genelinde daha çok satış imkanı yaratarak şirketin Avrupa pazarındaki hacmini hızla büyütmesi bekleniyor. RedSocks ofisini ve ekibini bünyesine katmasıyla Bitdefender, Kuzey Avrupa’da kazandığı bu yeni yer ile bölgeye daha çok tutunmayı ve Hollanda’daki işlerini artırmayı düşünüyor.

Bu yeni satın alım ile RedSocks tüm varlıklarını, kullanıcılarını ve çalışanlarını Bitdefender Group’a transfer etti. Bitdefender CEO’su Florin Talpes, “RedSocks’taki yeni ekibimizle çalışmaya başlamaya hazırız. Her iki ekip de kullanıcılarımıza ve partnerlerimize daha fazla değer katmak için iş birliği yapmak ve yenilikler yaratmak konusunda bundan daha heyecanlı olamazdı.” cümleleriyle büyüyen ekiplerinin çalışma isteklerini dile getiriyor.

11 Ekim’de RedSocks ile anlaşmaya varan Bitdefender, Asya Pasifik pazarına doğrudan girişini sağlayan bir başka devralma işlemini de kısa süre önce gerçekleştirmişti.


İlginizi Çekebilecek Yazılar

İletişim | Gizlilik | Kullanım Koşulları