BULUT HİZMETLERİ KURUMSAL İLETİŞİM PAZARININ AMİRAL GEMİSİ OLACAK


BULUT HİZMETLERİ KURUMSAL İLETİŞİM PAZARININ AMİRAL GEMİSİ OLACAK

Dünyanın önde gelen bilgi ve iletişim teknolojileri firmalarından biri olan Huawei ve International Data Corporation (IDC), "Kurumsal Bulut İletişim: Sayısal İşletmelere Hizmet Etmek’’ başlıklı bir rapor yayınladı. Kurumsal bulut iletişimi, pazar alanı, uygulama değeri ve endüstrideki diğer önemli bilgilerin değişim eğilimleri hakkında çarpıcı bilgilerin paylaşıldığı raporda; kurumsal iletişim teknolojisinin gerçek zamanlı karar verme ile bilgiyi ilişkilendirmeye yarayan öncelikli araç olduğu vurgulanıyor. Bu sayede iletişimin kapsamı belirgin ölçüde genişlerken her türlü iletişim yaygınlaşarak iletişim yöntemleri ile ilgili gereksinimler de gelişim gösterdi. Kurumsal iletişim hizmetlerini yeniden inşa etmek ve yöntemleri deneyimlemek ise kurumsal servis sağlayıcılar için acil bir görev haline geldi.

Rapor, BİT altyapısı ve platform tabanlı uygulamalar olarak hizmet veren kurumsal iletişim ürünlerinin öncelikli tercih olarak bulut tarafına yerleştirilmesi veya taşınması gerektiğini vurguluyor.

Kurumsal iletişim kurulum yöntemleri dönüşüm geçiriyor

IDC'nin 2014-2019 Dünya Kurumsal İletişim Pazarı Tahmini'ne göre; kurumsal iletişim kurulum yöntemleri gözle görülür bir dönüşüm geçiriyor. Kurumsal iletişim pazarında bulut tabanlı mimari kurulum boyutu, yerinde kurulumu 2016'da ilk kez aştı. 2019 yılına kadar bulut açılımı, kurumsal iletişim pazarının yüzde 56, 7’sini bulacak. Buluta dayalı kurumsal iletişim sistemlerinin kabul seviyesinin geliştiği açıkça görülüyor. Bulut açılımı, kurumsal iletişim sistemleri içinde ilk tercih haline geldi ve bulut hizmetlerinin kurumsal iletişim pazarında ana akım haline dönüşmesine yol açtı.

IDC, teknoloji geliştikçe ürünlerin, hizmetlerin ve iş modellerinin elverişli hale gelmesiyle birlikte kurumsal bulut iletişim pazarının da hızlı bir büyüme dönemine girmesiyle ile ilgili veriler ortaya koyuyor. Gelecekte, gelişmekte olan bulut servis sağlayıcılarının faaliyete geçmelerini bekleyen büyük sanayi pazarları ve yenilikçi uygulama senaryoları bulunuyor.

Huawei kurumsal bulut iletişim çözümleriyle rekabetçi platformlar sunuyor

Huawei kurumsal ihtiyaçları derinlemesine anlama ve çözüm geliştirme konusunda, Kurumsal Bulut İletişim çözümleri ile rekabetçi platformlar ve bulut hizmetleri sunuyor. Huawei ortaklarıyla birlikte geniş bir pazar alanı geliştirirken operatörlerle beraber hizmet senaryolarını genişleterek kurumsal kullanıcılara ortak fayda sağlıyor.

Huawei bulut çağında, orijinal kurumsal iletişim hizmetlerini, bulut mimari tabanlı bir kurumsal bulut iletişim hizmetleri seviyesine çıkaracak. Böylece bulut bilişim tarafından sağlanan hızlı teslimat, talebe bağlı ödeme, esnek kurulum, self servis, açık uygulama programlama arabirimleri (API'ler) ve diğer teknolojik özellikleri de beraberinde getirecek. Bu özellikler şirketlere tam olarak bağlantılı şebekeler, derinlemesine entegrasyon ve kurumsal bulut iletişim hizmetleriyle ilgili kıymetli yenilikler sağlayacak ve şirketlerin dijital dönüşüm sonucu elde edilen faydaları ortaya koyabilmelerine yardımcı olacak.


İlginizi Çekebilecek Yazılar

İletişim | Gizlilik | Kullanım Koşulları