“Bulut Kullanımı Artarak Devam Ediyor” IDC Multi Cloud Summit 2019 Konferansında Hibrit Bulut ve Altyapı Yatırımları Tartışılacak


“Bulut Kullanımı Artarak Devam Ediyor”

IDC Multi Cloud Summit 2019 Konferansında

Hibrit Bulut ve Altyapı Yatırımları Tartışılacak

IDC (International Data Corporation) Türkiye, 26 Mart 2019 tarihinde İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenleyeceği Multi Cloud Summit 2019 etkinliğinde, bulut ve altyapı teknolojilerinin önemli tedarikçileriyle son kullanıcılarını bir araya getirecek. Ülkemizdeki dijital dönüşüm çalışmalarına paralel olarak bulut ve veri merkezi piyasası da hızla büyümeye devam etmekte. Kurumları bu yolculuklarında desteklemek ve geleceğin teknolojilerini tartışmak üzere bir araya gelecek olan üst düzey BT yöneticileri, evrim geçiren veri merkezleri ve BT stratejileri hakkında fikir alışverişinde bulunacak.

IDC uzmanlarının bulut ve altyapı teknolojilerinin 2019 öngörülerini de paylaşacağı konferansta, çoklu bulut mimarileri, dijital dönüşümün altyapılara etkisi, veri merkezi optimizasyonu ve buluta geçiş stratejileri gibi ana gündem maddeleri görüşülecek. Konferans süresince derinlemesine yapılacak sunumlar ve interaktif panel sohbetleri ile yeni teknolojilerin ve dijital dönüşümün Türkiye’nin veri merkezi ortamı üzerindeki etkileri incelenecek.

IDC Türkiye Ülke Direktörü Nevin Çizmecioğulları: “Organizasyonlar içinde bulundukları sektörün pazar koşulları içerisinde rekabetin gerektirdiği kadar hızlı ve çevik olabilmek adına dijital dönüşüm harcamalarını hızlandırmaya devam ediyorlar. Dijitalleşmenin gittikçe önemini arttırdığı ve maliyetlerin her zamankinden daha fazla ön planda olduğu bu dönemde, bulut teknolojileri kurumların BT stratejilerinin tam merkezinde yer alıyor. Regülasyonlar nedeniyle bulut adaptasyonu sınırlı olan kurumlarda bile "buluta hazır" altyapı yatırımları yapılmaya başlandı ve önümüzdeki yıllarda tüm sektörler için bulut adaptasyonunun hızlanarak devam edeceğini öngörüyoruz."

Çizmecioğulları sözlerine şöyle devam ediyor: " IDC'nin 2018 yılında 5700'den fazla şirketle gerçekleştirmiş olduğu 2018 Global CloudView araştırmasına göre, şu anda dünya çapındaki şirketlerin %81'i, genel bulut teknolojilerini kullanıyor ya da kullanmayı planlıyor, %86'sı ise özel bulut teknolojilerini kullanıyor ya da kullanmayı planlıyor. Bu önceki yıla kıyasla %30 artış anlamına gelmekte. Bulut adaptasyonunun hızlanmasıyla ve birden fazla bulut modelinin kullanılmasıyla birlikte, 2020 yılı itibariyle global organizasyonların %80'i çoklu bulut stratejisi oluşturmak durumunda kalacaklar. IDC'nin düzenleyeceği "Multi Cloud Summit 2019" etkinliğimizde şirketiniz için doğru bulut stratejilerinin belirlenmesindeki ihtiyaçlarınız ve dijitalleşen dünyada bulut teknolojilerinin kazandıracağı bir çok faydayı da konuşuyor olacağız."

IDC Türkiye’de sistemler ve kurumsal altyapı çözümleri Araştırma Müdürü olarak görev yapan Aslı Koçkal’ın konuyla ilgili yorumları şu şekilde: “BT'nin hızını ve iş çevikliğini arttırmak adına gelecekte yaratılan çoğu uygulama bulut-tabanlı (cloud-native) mimariler üzerinde inşa edilecek. Sayısı gittikçe artan kurumsal ve mobil uygulamalar, şirketlerin altyapı yatırımlarını şekillendiren en önemli faktörlerden birisi olurken, bulut teknolojileri de rekabetçi avantaj ve fark yaratmak için kurumların yenilikçi ürün ve hizmetler yaratma noktasında yararlandıkları en önemli teknolojilerden birisi olacak."

IDC Türkiye Cloud Awards 2019 Töreni İstanbul’da Gerçekleşecek

Türkiye’nin “En İyi Bulut Bilişim Proleri”nin seçileceği IDC Cloud Awards 2019 töreni ise İstanbul’daki etkinlikte yer alacak.‘Bulut Yazılım Hizmeti’, ‘Bulut Maliyet Tasarrufu’, ‘Bulut Altyapı/Platform Hizmeti’, ‘Özel Bulut’ ve ‘Bulut’a Geçiş’ kategorilerinde seçilecek ‘Yılın En İyi Bulut Projeleri’nde ödül kazananlar belli oldu.

 

Cloud Cost Efficiency

1

Borusan Holding A.Ş.

Disaster Recovery on Cloud

2

Otokoç Otomotiv Tic. ve San. A.Ş.

Disaster Recovery

3

Anex Tour

Cloud Based Centralization of Global ANEX Data

     
 

Cloud Transition

1

Arkas Holding A.Ş.

Cloud Datacenter Migration

2

FLO Mağazacılık ve Pazarlama A.Ş.

FLOUD

2

ULKAR Holding Nobel İlaç

Consolidation and Cloud Transition Project

3

Bankalararası Kart Merkezi A.Ş.

Cloud Extension Project

3

Doğuş Bilgi İşlem ve Teknoloji Hizmetleri A.Ş.

Transformation to Smart Cloud

     
 

IaaS/PaaS

1

Tofaş Türk Otomobil Fabrikası A.Ş.

Software Development Infrastructure Modernization and Cloud Transition

2

Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.

Cloud to Cloud Replikasyon

2

Aktif Yatırım Bankası A.Ş.

Bitmatrix

3

Otokoç Otomotiv Tic. ve San. A.Ş.

Application Dashboard

3

Penti Giyim Ticaret ve A.Ş.

Dijital Dönüşüm Projesi

   
 

Private Cloud

1

Doğa Sigorta A.Ş.

Private Cloud Transition Project

     
 

SaaS

1

Türk Telekomünikasyon A.Ş.

PayFlex Ortak Banka Platformu

2

Renault Mais

Yardım-cı

3

Otokoç Otomotiv Tic. ve San. A.Ş.

Azure DevOps

3

Çalık Holding A.Ş.

Çalık Zone

 

Daha fazla bilgi ve esnek ortaklık fırsatları hakkında daha fazlasını öğrenmek için lütfen +90 533 301 8998 numaralı telefondan ya da ohamitoglu@idc.com mail adresinden Onur Hamitoğlu ile iletişime geçiniz. Ayrıca #IDCMULTICLOUD hashtag’iyle etkinlik hakkında sosyal medya paylaşımları yapabilirsiniz.

 


İlginizi Çekebilecek Yazılar

İletişim | Gizlilik | Kullanım Koşulları