Dunkin Donuts bulut altyapısı için Amazon Web Services’i seçti


 Dunkin Donuts bulut altyapısı için Amazon Web Services’i seçti

Amazon Web Services; Dunkin’ Donuts’in de holding şirketi olan Dunkin’ Brands Group Inc.’in bulut altyapı sağlayıcısı olarak AWS’i seçtiğini duyurdu.

Şirket, mobil uygulamaların, e-ticaret web sitelerinin ve önemli kurumsal IT altyapısının sabit kurumsal altyapıdan AWS’e geçişini tamamlamış bulunuyor. Bu sayede maliyetler düşerken, ölçeklendirme, güvenilirlik, güvenlik ve kullanılabilirlik arttı; Dunkin’ Donuts ve Baskin-Robbins ziyaretçilerinin dijital deneyimleri zenginleşti.

Dunkin’ Brands’in, mobil aplikasyon ve e-ticaret web sitesi gibi, müşterilerle ilişkilerinde kritik bir role sahip pek çok aplikasyonu bulunuyor. Dunkin’ Donuts ve Baskin-Robbins müşterileri mobil aplikasyonları menülere göz atmak, mağazaya gitmeden sipariş vermek, ödüllerini almak için sıkça kullanıyorlar; aplikasyonlar sayesinde kolaylıkla ve hızlı şekilde ödeme yapabiliyor veya sanal hediye çeki gönderebiliyorlar. Bu aplikasyonların pek çoğu ve Dunkin’ Brands dijital web varlıkları AWS üzerinden çalışıyor. AWS, Dunkin’ Brands’e sağladığı yüksek performans, güvenilirlik ve güvenliğe ilave olarak kullanımın en yoğun olduğu anlarda yüksek ulaşılabilirlik de sunuyor.

 

Özel günlerde kullanımı zirve yapıyor

Örneğin, Ulusal Kahve Günü (National Coffee Day) ve Ulusal Donut Günü (National Donut Day) gibi önemli tüketici aktiviteleri veya tatil dönemlerinde bu aplikasyonların kullanımı zirve yapıyor. Daha önce bu aşırı kullanım dönemlerinde talebi tahmin ederek yerel kapasiteyi gerektiği şekilde arttırmak ve müşterilere en iyi dijital deneyimi sunmak konusunda zorlanan Dunkin’ Brands, AWS sayesinde operasyonlarını ihtiyaca göre kolaylıkla ölçeklendirebiliyor. Aynı zamanda Dunkin’ Brands dahili kurumsal IT altyapı aplikasyonlarını da, maliyetleri düşürmek ve ulaşılabilirliği arttırmak için AWS’e taşıdı.

Dunkin’ Brands Veri Güvenliği ve Gizlilikten Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Santhosh Kumar şunları söyledi: “Bu kritik iş aplikasyonlarımız için AWS’i bulut altyapısı sağlayıcısı olarak tercih etmemizin sebebi, hizmetlerinin çeşitliliği ve derinliği ve de kurumsal aplikasyonları güvenli bir şekilde sunma konusundaki tecrübeleri oldu. AWS buna ilave olarak, bize sunduğu ek kapasite sayesinde, yüksek ulaşılabilirlik, güvenilirlik, sağlam güvenlik ve optimum performans hedeflerimize ulaşmamıza ve ihtiyaca göre ek kapasite devreye alabilmemize olanak sağlıyor.”

AWS Global Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Mike Clayville ise şöyle konuştu: “Dunkin’ Brands, kurumsal bir yapının AWS’e geçiş hikayesinin harika bir örneği. Kurum, AWS’e geçiş sürecini test ve geliştirme çalışmaları ve web siteleri ile başlattı; düşen maliyetler, hız kazanan inovasyon süreçleri ve artan güvenilirliği deneyimledikten sonra, müşteriye yönelik uygulamaları ve kurumsal IT altyapısını da AWS’e taşıdılar. Dunkin’ Brands AWS ile yola devam ederken, kendileriyle çalışmak bize heyecan veriyor.”


İlginizi Çekebilecek Yazılar

İletişim | Gizlilik | Kullanım Koşulları