E-ticarette Neler Satılır?


E-ticarette Neler Satılır?

E-ticaret ile internetten ürün satmak isteyen kişi ve işletmelerin ilk olarak yapması gereken çalışma e-ticaret ile satılabilecek ürünleri bulmaktır. Çünkü işletmeler satacakları ürünlere ve ürün satış yöntemlerine göre bir iş planı hazırlamakta ve böylece e-ticarette doğru adımlar atabilmektedir.

E-ticarette satılacak ürünler bulmak isteyen kişiler genellikle belirli alanlarda araştırma yapmaktadır.

 • E-ticaret istatistikleri
 • Pazaryeri istatistikleri
 • E-ticaret ürün önerileri
 • Yurtdışı satış siteleri

e-ticarette ne satılır diyen kişilerin araştırma yaptığı alanlardır. Bu nedenle satış yapma kararı vermeden önce kişilerin bu platformlarda araştırma yapması ve e-ticarette en çok satılan ürünleri gözlemlemesi gerekmektedir.

E-ticaret ile satış yapmak isteyen kişiler için hazırladığımız E-ticarette Neler Satılır adlı bu yazımızda sizlerle internetten satılabilecek ürün tavsiyelerini paylaşacağız. Siz de bu yazımızı inceleyebilir ve internetten satacağınız ürünlere karar verebilirsiniz.

Kıyafetler

İnternetten en çok satılan ürünler arasında ilk olarak kıyafetler yer alıyor. Çünkü tüketiciler e-ticaret siteleri üzerinden daha çok ürün çeşidine ulaşabiliyor ve beğendikleri ürünleri indirimli bir şekilde alma fırsatı yakalıyor. Bu nedenle kadın kıyafetleri ve erkek kıyafetleri gibi ürün gruplarının internet satışları artış gösteriyor.

Sizler de e-ticaret sitenizde satabileceğiniz ürünler arıyorsanız kazak, pantolon, gömlek ve iç çamaşırı gibi kıyafet türlerini satmayı düşünebilir ve ürün satışlarınızı arttırabilirsiniz.

Anne ve Bebek Ürünleri

Dünya genelinde her gün binlerce çocuğun dünyaya geldiğini düşünürseniz aslına bakıldığında e-ticarette satılabilecek ürünler bulabileceğiniz sektörler arasında yer alan bir diğer sektöre de ulaşabilirsiniz.

Genellikle hamilelik dönemlerinde ihtiyaçları artan anneler kendileri için alışverişlerini e-ticaret siteleri üzerinden yapmayı istiyor. Çünkü hem sağlıklı hem de güzel ürünlere e-ticaret siteleri üzerinden daha kolay bir şekilde ulaşılabiliyor. Bununla beraber bebeklerinin ihtiyaçlarını karşılamak için ebeveynler aylar öncesinden bebek alışverişleri yapmaya başlıyor. Bu durumlar anne ve bebek sektöründe e-ticaret sitelerinin satışlarını arttırıyor. 

Sizler de e-ticaret ile satış yapabileceğiniz bir sektör ya da ürün grubu arıyorsanız anne bebek sektörünü değerlendirebilir ve satışlarınızı arttırabilirsiniz.

Petshop Ürünleri

Evlerinde evcil hayvan besleyen kişiler genellikle e-ticaret siteleri üzerinden alışveriş yapıyor. Çünkü petshop ürünleri içerisinde satılan kedi maması, köpek maması, kedi kumu vb. ürünler oldukça ağır olduğu için kişiler bu ürünleri taşımak istemiyor ve bu nedenle genellikle e-ticaret firmalarına yöneliyor.

Sizler de e-ticaret sitenizden satabileceğiniz ürünleri araştırıyorsanız petshop ürünleri kategorisinde yer alan ürünleri sitenize ekleyebilir ve satışlarınızı arttırabilirsiniz.

Cep Telefonu ve Aksesuarları

Her gün gelişen teknoloji ile beraber birçok marka yeni telefonlar geliştiriyor ve bu ürünleri satışa sunuyor. Telefonunu değiştirmek ve yeni bir telefon almak isteyen kişiler genellikle bu alışverişlerini güvenilir platformlar olan e-ticaret siteleri üzerinden yapmayı istiyor. Çünkü e-ticaret siteleri üzerinden alışveriş yapan kişiler ürünlerine kutulu bir şekilde ulaşma fırsatı yakalıyor ve bununla beraber değişim ve iade süreçlerinde kendilerini güven alıyor.

Cep telefonu ihtiyacını e-ticaret firmalarından karşılayan kişiler telefonları için gerek duydukları powerbank, kulaklık, telefon kılıfı vb. aksesuarları da e-ticaret sitelerinden almayı tercih ediyor.

Organik Gıdalar

GDO’lu ürünler tüketmek istemeyen ve sağlıklı beslenmek isten kişiler genellikle organik gıdalar satın almayı istiyor. Köylerde veya şehirlerde organik bir şekilde üretilen ürünlere ulaşmak isteyen kişiler ise genellikle e-ticaret sitelerini tercih ediyor. Genellikle;

 • Baharat
 • Peynir
 • Çorba Çeşitleri
 • Ekmek
 • Turşu
 • Konserve
 • Salça

Gibi ürünler organik ürün satışı yapan işletmelerin en çok sattığı ürünler olarak biliniyor. Sizler de bir e-ticaret sitesi kurarak internetten satış yapacaksanız organik ürünler satmayı düşünebilir ve her gün artan talebi karşılayarak satışlarınızı arttırabilirsiniz.

Hobi Ürünleri

Evde boş vaktini değerlendirmek isteyen kişilerin çoğu belirli malzemeler kullanarak bir şeyler üretiyor. Birçok kişi evde hobi olarak yaptığı;

 • Mum
 • Sabun
 • Saksı
 • Kokulu Taş

Gibi ürünleri bir e-ticaret sitesi kurarak satıyor ve bu ürünlere olan talep her geçen gün artıyor. Sizler de boş zamanlarınızda hobi olarak yaptığınız ürünleri bir e-ticaret sitesi kurarak satabilir ve hobilerinizi gelire dönüştürebilirsiniz.

Vegan Ürünler

Vegan yaşam biçimine uygun bir şekilde yaşayan kişiler genellikle hayvansal gıdalar tüketmeyi ve kullanmayı reddediyor.

Niş bir tüketici grubu olan veganlar genellikle satın almak istedikleri ürünlere e-ticaret firmaları üzerinden ulaşıyor ve içerisinde hayvansal gıda bulunmayan ürünleri kampanyalı bir şekilde satın alma fırsatı yakalıyor. Hala niş bir sektör olsa da vegan ürünler satan işletmelerin sayısı artış gösteriyor. Sizler de internetten neler satılır diyorsanız vegan ürünler satmayı düşünebilirsiniz.

Ticimax ile E-Ticaret’e Adım Atın

E-ticaret ile satılacak ürünler hakkında bilgi alan kişiler e-ticaret sitelerini kurmaya karar verdiklerinde genellikle Ticimax e-ticaret alt yapılarını tercih ediyor. Ticimax e-ticaret alt yapıları içinde yer alan özellikler ile sizlerde e-ticaret sitenizi hızlıca kurabilir ve internetten satış yapmaya başlayabilirsiniz.

Ticimax demo talep formunu doldurarak e-ticaret alt yapılarını 15 gün boyunca deneyebilir ve deneme süresinin ardından e-ticarette Ticimax ile doğru adımlar atabilirsiniz. Ticimax ile ilgili daha fazla haber almak için Ticimax’ı Instagram, Youtube, Twitter ve Facebook gibi sosyal medya platformlarından takip edebilir ve e-ticaret ile ilgili daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

 


İlginizi Çekebilecek Yazılar

İletişim | Gizlilik | Kullanım Koşulları