ERETEAM ‘VERİ BİLİMCİ’ YETİŞTİRMEK İÇİN KOLLARI SIVADI


ERETEAM ‘VERİ BİLİMCİ’ YETİŞTİRMEK İÇİN KOLLARI SIVADI

 

Geleceğin meslekleri arasında gösterilen veri bilimci ve yapay zeka konularına ilgi duyan gençlere müjde.  Açılan ‘Danışman Yetiştirme Programı’ ile sektöre yeni nesil yazılımcılar kazandırılması hedefleniyor. Ereteam tarafından gerçekleştirilecek olan program 2 Temmuz tarihinde başlıyor.

BilimSanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın Ar-Ge merkezlerinden biri olarak faaliyet gösteren yazılım hizmeti danışmanlığı firmalarından Ereteam’den gençlere kariyer müjdesi geldi.

Firma bu yıl 5.’sini gerçekleştirdiği ‘’Danışman Eğitim Programı’’ ile yazılım sektöründe yeni bir iş fırsatı sunuyor.

‘Veri, İleri Analitik ve Yapay Zeka’ konularına ilgi duyan gençlerin eğitilip istihdam edileceği program; ilgili üniversite bölümlerinden mezun olmuş ya da 1 yıldan az iş tecrübesine sahip olan adayları kapsıyor.

Kriterlere uygun olarak değerlendirilen adaylar 3 ay boyunca uzman ekipler tarafından temel yazılım ve veri tabanı eğitimleri alacak. Eğitimleri başarılı bir şekilde bitiren adaylar sürecin sonuna gelindiğinde ise Ereteam tarafından istihdam edilecek.

 

‘’Gençler İleri Teknoloji Eğitimleri Alacak’’

Eğitim programlarının alanında uzman ekiplerce verildiğini dile getiren Ereteam’in CEO’su Kutlay Şimşek, ‘’Eğitime hak kazanan gençler ‘Veri, İleri Analitik ve Yapay Zeka’ alanında eğitimlere tabi olacaklar. Eğitimimiz kapsamında gençler; Alteryx, ClickFox, Data Robot, IBM (Cognos BI, Cognos TM1, Infosphere, SPSS, Tealeaf, Unica, SPM, PCI, BPM), Tableau, Theobald, Boxever, Clear Demand, CXO-Cockpit, Orchestra Network, Arcadia Data, Quilliup gibi ileri teknoloji ürünlerin eğitimlerini de alacaklar.’’ dedi.

‘’Başarılı Adaylar Yurtdışı Projelerde Yer Alacak’’

Adaylarının eğitim sonrası teknik bir sunum hazırlaması gerektiğini hatırlatan Kutlay Şimşek, ‘’İstihdam edeceğimiz adaylardan teknik bir sunum yapmasını bekliyoruz. Sunum adayların 3 aylık eğitim süreci boyunca neler öğrendiğini anlamamız için gerekli bir yöntem. Başarılı bir şekilde sunum yapan adayları değerlendirmeye alıp, işe başlatıyoruz. Seçtiğimiz adaylar ‘’Danışman’’ olarak göreve başlıyor. Yurtdışı projelerimizde de görevlendireceğimiz bu danışmanlar veri, ileri analitik ve yapay zeka alanlarında firmamızı temsil ediyor.’’ açıklamasında bulundu.

 


İlginizi Çekebilecek Yazılar

İletişim | Gizlilik | Kullanım Koşulları