Finans sektöründe işlemler e-imza ile daha güvenli ve hızlı


E-imzanın finans dünyasındaki rolü artıyor

 

Bilişim Zirvesi’nde e-imzanın finans dünyasına sağladığı katma değer anlatılacak

7-8 Kasım 2017 tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi’nde 17’ncisi düzenlenecek Bilişim Zirvesi’nde, finans dünyasında e-imza kullanımı ve avantajları ele alınacak. Ekonomiyi ve iş modellerini etkileyen yenilikçi teknolojilerin irdeleneceği Zirve’de, e-imzanın finans dünyasına sağladığı katma değer değerlendirilecek.

Türkiye’nin önemli bilişim etkinlikleri arasında yer alan Bilişim Zirvesi’nde, kullanımı hızla yaygınlaşan elektronik ve mobil imzanın kullanım alanları ve sağladığı faydalar E-GÜVEN tarafından katılımcılar ile paylaşılacak. Islak imza ile aynı hukuki geçerliliğe sahip e-imza, elektronik işlemlerde gönderilen bilginin yolda değişmediğini, gönderen kişiye ait olduğunu ve inkâr edilemeyeceğini garantiliyor. Bankacılık sektörü, teknolojinin sağladığı olanaklardan en iyi yararlanan kurumların başında geliyor. Türk bankacılık sektöründe, 2005 yılından bu yana elektronik ve mobil imzayı kullanan aktif müşteri sayısı ve işlem hacmi her yıl katlanarak artıyor. BTK verilerine göre, elektronik ve mobil imza sayısı beş yılda yüzde 372 arttı.

2004 yılında başlatılan e-dönüşüm süreci kapsamında önemli mesafeler kat edildi. Yaratılan zaman ve operasyon verimliliği, ekonomiye çok yönlü katkı sunuyor. Zaman ve mekan sınırlarını ortadan kaldıran e-dönüşüm sürecinin temel taşlarından olan e-imza, finans başta olmak üzere bütün sektörlere güvenlik, tasarruf, hız ve kolaylık sağlıyor. Finans sektöründe faaliyet gösteren işletmelerin hizmetlerindeki olmazsa olmazlarından güvenlik ve hız faktörlerini karşılayan e-imza ve mobil imzanın yaygınlaşma eğilimine kuvvetli şekilde devam edeceği öngörülüyor. Yenilikçi ve fayda odaklı ürünleriyle hayatı kolaylaştıran E-GÜVEN, çözümlerini dünya ekonomisinde bir devrim yaratma niteliğine sahip olduğu öngörülen Blockchain ile entegre etmeyi hedefliyor.

Ekonomi de imzalar da dijitalleşiyor

E-imza sadece finansta değil, üretim, tüketim, hizmet, iletişim, pazarlama, eğitim, sağlık, savunma, ulaştırma gibi birçok alanda katma değer yaratıyor. Bu yıl “REkonomi Başlıyor!” mottosuyla “Yıkıcı ve Yenilikçi Dijital Ekonomi” ana teması ile gerçekleştirilecek Zirve kapsamında, E-GÜVEN İş Geliştirme, Satış ve Pazarlama Direktörü Ayşegül Topoğlu Tüzün, e-imza ve mobil imzanın finans dünyasındaki kullanım alanlarını, sunduğu avantajları; tasarruf, güvenlik, iş sürekliliği ve mobilite başlıklarını ve bu alandaki başarı hikayelerini anlatacak. Tüzün, elektronik ve mobil imzanın yanı sıra geliştirdiği yenilikçi uygulamalar ile özellikle finans dünyasının beklentilerine nasıl cevap verdiklerini aktaracak.İlginizi Çekebilecek Yazılar

İletişim | Gizlilik | Kullanım Koşulları