​​Gazi Siber Güç ​CTF Yarışması​Gazi Siber Güç CTF Yarışması

 

Son dönemlerde tüm dünyada olduğu gibi, ülkemize karşı yapılan siber saldırılarda da artışlar yaşanmaktadır. Bu saldırılara karşı koyabilmek, saldırganların saldırı metodolojilerini anlamak, saldırılara karşı yetenek ve kabiliyetlerin çoğalmasına, nitelikli ve konuya ilgi duyanların sayısını artırmak ile mümkün olabilecektir.

Gazi Üniversitesi ülkemizde siber güvenlik alanına gerek yaptığı ulusal ve uluslararası etkinlikler ile yayımladığı akademik eserler gerekse lisansüstü programlar ile ülkemizin bu alandaki bilgi birikimini arttırmak, yeteneklerini geliştirmek ve ihtiyaç duyduğu nitelikli insan gücünü geliştirmek için çalışmaktadır. Ülkemizde Kamu üniversiteleri içerisinde "Bilgi Güvenliği" alanında ilk doktora programını açan, Akıllı Şebekeler (İngilizce), Adli Bilişim gibi alanlarda lisansüstü doktora programları bulunan, lisans öğretiminde en fazla güvenlik dersi açan, lisansüstü programlarında tezler üreten ve bu alanın gelişimine katkı sağlayan üniversitelerin başında gelmektedir. Sahip olduğu bu bilgi birikimini gençlere aktarmak, gençlerimizin ilgisini bu alana çekmek ve siber saldırılarla mücadele edebilecek insan kaynağı geliştirmek amacıyla "Gazi Siber Güç CTF Yarışması" düzenlenmektedir.  

Bu konuda yeteneği olan herkese açık olan bu yarışmada, dereceye giren yarışmacılara toplamda 20.000 TL ödül verilecektir.
Yarışmaya son başvuru tarihi 5 Nisan 2018 'dir.

Yarışma hakkında daha fazla bilgi almak, katılım şartlarını öğrenmek ve kayıt yaptırmak için https://ctf.gazi.edu.tr adresini ziyaret ediniz.

Bilgi birikimi, deneyimi ve heyecanı yüksek olan yarışmacıları bu etkinliğe davet ediyoruz.

 

Prof.Dr. Şeref SAĞIROĞLU


İlginizi Çekebilecek Yazılar

İletişim | Gizlilik | Kullanım Koşulları