Hikvision Ürün Güvenliği Beyaz Kitabı ve Güncellenmiş Siber Güvenlik Beyaz Kitabını Piyasaya Sundu


Hikvision Ürün Güvenliği Beyaz Kitabı ve Güncellenmiş

Siber Güvenlik Beyaz Kitabını Piyasaya Sundu

Güvenlik ürün ve çözümlerinin dünya lideri tedarikçisi Hikvision, Ürün Güvenliği hakkındaki ilk Beyaz Kitabını yayınlayarak Nesnelerin İnterneti (IoT) alanındaki güvenlik tehditleri ve ürün yaşam döngüsünün tamamında güvenliği arttırmaya yönelik Hikvision uygulamaları hakkında bilgi verdi.

Ürün Güvenliği hakkında Beyaz Kitapta Hikvision’ın cihaz güvenliği, veri güvenliği, uygulama güvenliği, ağ güvenliği, gizliliğin korunması ve güvenlik uyum süreçlerini kapsayan ürün güvenliği konusundaki bütünlüklü yaklaşımı açıklanmış olup bu sayede ürün güvenliği ve çeşitli uygulama senaryolarında risk direnci önemli oranda arttırılabilecektir.

Hikvision Ağ ve Bilgi Güvenliği Laboratuvarı Müdürü ve Başkan Yardımcısı Dr. Wang Bin, konu hakkında şu sözleri sarf etti: “Günümüzde IoT cihazlarının birbirine bağlanması artık çok yaygın olmakla birlikte, beraberinde getirdiği risklerin sayısı da giderek artıyor. Ar & Ge, üretim ve teslimat gibi birçok süreçte ürün güvenliği meselesi bizim en başta gelen önceliklerimizden. Ayrıca bu konuda tüm paydaşlarımıza ışık tutarak güvenlik konularında bilinci arttırmak, güven ve işbirliği tesis etmeyi de ümit ediyoruz.”

Hikvision, kısa bir süre önce piyasaya sunulan Ürün Güvenliği Beyaz Kitabının yanında Siber Güvenlik Beyaz Kitabının güncellenmiş versiyonu da yayınladı. Bu versiyonda IoT alanında mevcut güvenlik tehditleri ve güvenlik sektörünün tamamını ilgilendiren zorlukların yanı sıra Hikvision’ın siber güvenlik sistemini geliştirme girişimleri de yer alıyor.

Güncel Siber Güvenlik Beyaz Kitabında belirtildiği üzere, Hikvision’ın mevcut güvenlik araştırma ve geliştirme süreci, ileri teknoloji teknik araç ve gereçlerle iyileştirilerek çok daha yüksek tasarım, gelişim, onay, risk azaltma ve konfigürasyon yönetim standartları elde edildi. Tüm bunların yanında şirketin faaliyet mekanizmasını ve güvenlik ekiplerinin mesleki yeterlilikleri de geliştirildi.

Beyaz Kitapta ayrıca, tedarik zinciri yönetimine ilişkin güvenlik meselelerine de yer verildi. Uluslararası standartlar bağlamında tedarik zincirinin güvenliğini sağlamak adına etkili teknik ve yönetim sistemlerini uygulamaya koyan şirket, siber güvenlik sistemlerinin koruma kapsamını genişleterek tedarik zinciri ortaklarıyla birlikte bir güvenlik eko-sistemi inşa etti. 

2019 Hikvision Siber Güvenlik Beyaz Kitabına aşağıdaki adresten ulaşabilirsiniz:

https://www.hikvision.com/mtsc/uploads/Ckeditor/Files/2019-06-03/CyberSecurity_WhitePaper_en.pdf

Hikvision Ürün Güvenliği Beyaz Kitabına aşağıdaki adresten ulaşabilirsiniz:
https://www.hikvision.com/mtsc/uploads/Ckeditor/Files/2019-06-03/Product_Security_WhitePaper_en.pdf

 

 


İlginizi Çekebilecek Yazılar

İletişim | Gizlilik | Kullanım Koşulları