İngiltere’nin öncü kripto para borsası DSX ABD’den önce Türkiye’de


İngiltere’nin öncü kripto para borsası DSX

ABD’den önce Türkiye’de

 

Kullanıcıların kripto paraya erişimini kolaylaştırma hedefiyle Türkiye pazarına giren global kripto para borsası DSX, Türkiye'de kuracağı iş ortaklıklarıyla finans kuruluşlarının da kripto para ekonomisine daha güvenli koşullarda adım atmasını sağlıyor.

Finans dünyasının tecrübeli isimleri tarafından kurulan global kripto para borsası DSX, kripto para kullanıcılarının ve finans kuruluşlarının kripto para ekosistemine daha güvenli ve kolay erişmesini sağlamak üzere Türkiye'de faaliyetlerine başladı. Kripto para ekosistemine güvenilir, profesyonel ve estetik tasarımlı bir platform sunan DSX, kripto para kullanıcılarına Türkçe dil desteğiyle hizmet veriyor. Finans dünyasının kripto para ekosistemiyle tanışmasını kolaylaştırmak için güçlü ve kolay entegre edilebilir bir platform tasarlayan DSX, Türkiye'de kuracağı iş birlikleriyle kendi platformunu profesyonel finans servislerine entegre edecek.

Kripto para borsalarının genelde teknoloji geçmişine sahip kişilerce kurulduğunu ve bu nedenle bir finans kuruluşunun beklentilerini öngörmekte güçlük çektiğini vurgulayan DSX CEO'su Mike Rymanov, "DSX ise profesyonel finansal servisler alanında uzun yıllara dayanan bir bilgi birikimiyle kuruldu. Standart bir platformu alıp kripto paraya uyarlamak yerine, DSX'i ilk andan itibaren profesyonel bir kripto para borsası olacak şekilde tasarladık." diye konuştu.

Yasal mevzuatlara özen gösteren kripto para borsası

Kurucu ekibin finansal servisler alanındaki güçlü tecrübesi, DSX'in yasal mevzuatlar konusunda titiz çalışmasını sağlıyor. Yasal mevzuatlar karşısında yükümlü olan finansal organizasyonlarla kurulan iş ortaklıklarını hatırlatan Rymanov, "Onların bağlı bulunduğu tüm protokollere ve yönetmeliklere bizim de uygun çalışmamız gerekiyor. Bunun anlamı ise DSX'in kara para aklamayla mücadele politikalarından, işlem takibi ve finansal esneklik gibi pek çok konuda mutlak hatasız çalışma yükümlülüğü bulunuyor. Bu da müşterilerimiz için hiçbir endişeye yer bırakmayan, güvenli bir ortam oluşturuyor." diye açıkladı. DSX bu sayede kara para aklamayla mücadele politikalarından, işlem takibi ve finansal esneklik gibi pek çok konuda hataya yer bırakmayacak bir titizlikle çalışıyor.

 

Türkiye'nin güçlü kripto ekonomisi, küresel devlerin ilgisini çekiyor

DSX'in Türkiye pazarına yoğunlaşmasının arkasında, Türkiye'nin genç, dinamik ve inovasyona açık nüfusu yatıyor. Türkiye'nin kripto paraya erişimini daha iyi hale getirmeyi hedeflediklerini kaydeden Rymanov, "Kripto para her şeyden önce insanlara seçme şansı sunuyor. Geleneksel para birimlerinin yaşadığı yoğun dalgalanmayla karşı karşıya kalanlar, kripto para sayesinde varlıklarını nasıl ve nereye yatıracakları, hangisinin daha fazla getiri sağlama potansiyeli olduğu konusunda bir seçim yapabiliyor. İster bu işin ticaretini yapın, ister normal bir tüketici, isterse elektronik ödeme sağlayıcı olun; tercih ve fırsat hakkına sahip olmak başarının anahtarıdır." dedi.

Türkiye'deki kripto ekosisteminin yaygınlığının da burayı kripto para borsaları için önemli bir cazibe merkezi haline getirdiğine dikkat çeken Rymanov, "Kripto para sahipliği konusunda Türkiye dünyanın öncü ülkeleri arasında yer alıyor. Bu konuda talebin yoğun olduğunu açıkça görüyoruz. Türkiye'deki iş ortakları ve finans kuruluşlarıyla birlikte çalışarak, onların kripto dünyasında daha güvenli adımlar atmalarına destek olabileceğimizi düşünüyoruz. Bu sadece bizim için değil, bu kuruluşların müşterileri için de fayda sağlayacaktır." diye ekledi.

DSX Hakkında

İngiltere merkezli kripto para borsası DSX (Digital Securities Exchange), profesyonel finans servisleri alanında uzun yıllar görev yapmış bir ekip tarafından, piyasaya güvenilir, profesyonel ve estetik tasarımlı bir platform sunma hedefiyle 2014 yılında kuruldu. Son kullanıcılar için kripto para alım satımını daha kolay hale getiren DSX, ayrıca yasal mevzuatlara tabi finansal organizasyonlara özel entegre çözümler geliştirerek, kripto para ekonomisini keşfetmek isteyen finans kuruluşlarına güvenli bir geçiş hizmeti sağlıyor.


İlginizi Çekebilecek Yazılar

İletişim | Gizlilik | Kullanım Koşulları