InnoveraLabs, Güvenlik Operasyon Merkezlerini Daha Da ‘Akıllı’ Hale Getirecek ATARv3’ü InfoSecurity Europe Fuarı’nda Tanıttı


InnoveraLabs, Güvenlik Operasyon Merkezlerini Daha Da ‘Akıllı’ Hale Getirecek ATARv3’ü InfoSecurity Europe Fuarı’nda Tanıttı

Türkiye’nin öncü siber güvenlik teknolojisi sağlayıcılarından Innovera’nın bir iştiraki olan InnoveraLabs, tehditleri otomatik olarak analiz edip yanıt veren robot yazılımı ATAR’ın yeni bir versiyonunu geliştirdiğini duyurdu. Güvenlik Operasyon Merkezlerini (SOC) daha hızlı, esnek ve akıllı bir yapıya kavuşturmak üzere geliştirilen ATARv3, uluslararası siber güvenlik fuarı Infosecurity Europe’ta sektörün beğenisine sunuluyor. 

 

Türkiye’de lider kurumlara siber güvenlik alanında danışmanlık, teknoloji tedariği ve saha hizmetleri sunan Innovera, 2015 yılında kurduğu InnoveraLabs ile Güvenlik Operasyon Merkezlerinin (SOC) iş yükünü hafifleten ATAR’ı siber güvenlik profesyonellerinin ve kurumların hizmetine sunmuştu. Yenilikçi siber güvenlik firması InnoveraLabs, yeni nesil ATARv3 ile çok daha hızlı, esnek ve akıllı bir yazılım geliştirdiğini duyurdu. Şirket, şimdiye dek pek çok ödül kazanan robot yazılımını 5 Haziran’da yayınlayacak ve 6-8 Haziran tarihlerinde Londra’da gerçekleştirilen Infosecurity Europe fuarında uluslararası sektör temsilcilerine tanıtacak.

ATAR’ın sektörde yarattığı etkinin ardından ATARv3 ile yine ilklere imza atmaya hazırlandıklarını dile getiren Innovera Yönetici Ortağı Burak Dayıoğlu; “Siber güvenlik bugün kurumların en önemli gündem maddesi ve her geçen gün daha da güçlenen siber suçlular nedeniyle kurumların Güvenlik Operasyon Merkezleri önemli ve kritik bir rol üstleniyor. Günde ortalama 300 ilâ 4.000 tehdit alan kurumların bu tehditleri hızlı ve kolay bir şekilde yönetmeleri için geliştirdiğimiz ATAR, küresel arenada alternatifi az bulunan bir robot yazılım. Kısa sürede elde ettiğimiz başarı ve kurumlardan aldığımız pozitif dönüşler sonucunda ATARv3’ü daha iyi, daha hızlı ve gelişmiş bir versiyon olarak sektöre sunmaktan mutluluk duyuyoruz. Avrupa’nın en büyük bilgi güvenliği etkinliği Infosecurity Europe’ta ATARv3’ü dünyanın beğenisine sunuyoruz” dedi. 

Yeni ATARv3, siber güvenlik uzmanlarına otomasyon ve yinelenen görevlerin yerine getirilmesinde yardımcı olurken aynı zamanda SOC paneli ve görsel taktik rehberi editörü (visual playbook editors) gibi yenilikçi özellikler sunuyor. SOC paneli, siber güvenlik yöneticilerine temel performans göstergelerini (KPIs) ve hizmet seviyesi anlaşmalarını (SLAs) takip etme imkanı tanıyarak siber güvenlik performansını daha kolay ve hızlı bir şekilde yönetmelerine olanak sağlıyor. 

Yeni görsel taktik rehberi editörü (visual playbook editors) ise aynı taktik rehberi içerisinde karışık operatör ve robot aktivitelerinin belirlenmesine yardımcı oluyor. Aynı zamanda operatör ve cihaz sahibi onayları, kognitif otomasyon ve diğer pek çok yeni nesil teknoloji entegrasyonları ile sektörün en güçlü uygulaması olduğunu kanıtlıyor.

ATARv3, öncü teknoloji sağlayıcılarına ait 75’i aşkın farklı teknolojiyle entegrasyon özelliği sunarak Güvenlik Operasyon Merkezlerinin bu cihazları kolaylıkla kullanmalarına ve yönetmelerine olanak tanıyor.


İlginizi Çekebilecek Yazılar

İletişim | Gizlilik | Kullanım Koşulları