Intel, Intel Security'i Satabilir


intel

Çip üreticisi Intel’in Intel Security ya da önceki adıyla McAfee adıyla bilinen siber güvenlik birimini satmayı düşündüğü açıkladı. Intel, McAfee’yi 2011 yılında 7,7 milyar dolar karşılığında almıştı. Şirket şu an için alıcı arıyor ve satış işlemi olursa, sektördeki şimdiye kadar en büyük işlemlerden bir tanesi olacak.

Intel, bu güvenlik birimini ürettiği çipleri daha sofistike bir hale getirerek tehlikeleri daha derin seviyelerde tespit etmek amacıyla almıştı. Fakat 6 yıl içerisinde şirketin bu planının pek tutmadığı görüldü.

Bunun yerine, Intel artık bir küçülmeye gideceğini ve bundan sonra daha gelişmiş mikroçipler ve artık bilgisayar sektörünün dışına çıkan internete bağlı cihazları üretmeye yoğunlaşacağını açıkladı.

Buna rağmen, Intel Security, sektörün en büyük ordularından biri konumunda ve Intel’in aldığı fiyatın çok üstünde bir fiyata satış yapacağı tahmin ediliyor. Bazı raporlara göre, bir grup özel sermaye şirketlerinin bir araya gelerek bu birimi atın almayı planladığı söyleniyor.


İlginizi Çekebilecek Yazılar

İletişim | Gizlilik | Kullanım Koşulları