Kaspersky Lab’ın İnteraktif Koruma Simülasyonu Eğitimi Artık Çevrimiçi


Kaspersky Lab’ın interaktif koruma simülasyonu eğitimi olan “Kaspersky Interactive Protection Simulation” (KIPS) çevrimiçi olarak kullanıma sunuldu. “KIPS Online” adı verilen eğitim programı, daha önce de kullanımda olan ve çok takdir gören “KIPS Live” çevrimdışı siber güvenlik eğitimine önemli bir ek olarak hayata geçirildi. Her iki eğitim de, dünyanın dört bir yanındaki üst düzey işletme yöneticileri için uygulanabilir güvenlik zekası eğitimi sunuyor.

KIPS Online, siber güvenlik farkındalığına ve gerçek, uygulamaya koyulabilir içgörülere en çok ihtiyaç duyulan yerlere, yani büyük şirketlerin üst düzey yönetimlerine hitap ediyor. 20 yıllık Kaspersky Lab siber güvenlik tecrübesinden beslenen Kaspersky Interactive Protection Simulation, iki temel üst yönetim farkındalığı sorunsalını çözüyor: siber güvenlik olaylarına hızlı ve üst düzey bir tepki verebilmek için hazırlıklı olma ihtiyacı ve zaman eksikliği.

Kaspersky Lab Güvenlik Bilinci Programı Yöneticisi Slava Borilin, “Genel kurumsal siber güvenlik bilinci; tehditler, saldırı senaryoları ve güvenlikten ödün vermeme yöntemleri hakkında bilgi gerektirir. Ancak, en üst yönetim düzeyinde bir olaya başarıyla tepki vermenin ve zararları hafifletmenin en önemli anahtarı ekip çalışmasıdır. KIPS üzerinde çalışmaya başladığımızda bunu göz önünde bulundurduk ve alışılagelmişin dışında bir yol seçtik. Eğlenceli fakat amacına uygun, bilgiye dayalı ve genellikle iki saatten uzun sürmeyen oyunları tercih ettik. Amacımız yöneticileri tehditler konusunda eğitmek değil; güvenlik görevlilerinin yerini almak da istemiyoruz. KIPS, yöneticilerin bir siber güvenlik tehdidi durumunda daha iyi işbirliği yapmalarına yardımcı olmayı ve olay kurtarma maliyetlerinde tasarruf sağlanmasını sağlıyor. KIPS Online ile eğitim sürecine gerekli olan esnekliği getiriyor ve çok uluslu büyük şirketlerde üst düzey yönetimi de eğitime dahil etme olanağını sunuyoruz." diyor.


İlginizi Çekebilecek Yazılar

İletişim | Gizlilik | Kullanım Koşulları