KATMANLI YENİ NESİL UÇ NOKTA KORUMA İLE EN SOFİSTİKE SİBER SALDIRILARI BİLE DURDURUN


 KATMANLI YENİ NESİL UÇ NOKTA KORUMA İLE EN SOFİSTİKE SİBER SALDIRILARI BİLE DURDURUN

 

Sınırlı IT kaynaklarına ve IT güvenlik uzmanlığına sahip olan şirketler artık daha iyi bir tehdit içeriğiyle tam, agresif koruma ve otomasyona sahip olabilirler. Global antivirüs yazılım şirketi Bitdefender, şirketleri rakip uç nokta güvenliği ürünlerinin taramalarından kaçan sofistike siber tehditlere karşı tam olarak koruyan Endpoint Security HD’yi duyurdu.

Dünyada 500 milyondan fazla kullanıcıyı koruyan öncü internet güvenliği teknolojisi şirketi Bitdefender katmanlı yeni nesil uç nokta koruma platformunu (NGEPP) duyurdu. Bitdefender GravityZone ürün ailesinin bir parçası olan Bitdefender GravityZone Endpoint Security HD, şirketlerin ihtiyacı olan ve diğer uç nokta güvenliği ürünlerinin göremediği sofistike kötü amaçlı yazılımları ve kötü niyetli saldırıları önlemeye yarayan tüm güvenlik servislerini tek bir platformda birleştiriyor.

Günümüzde şirketler, mevcut antivirüs araçlarının taramalarından başarıyla kurtulmuş sıfır gün exploitleri, file-less saldırıları, gelişmiş fidye yazılımları ve oltalama girişimlerinden kaynaklanan modern kötü amaçlı yazılımlarda kapsam boşluğuyla karşı karşıya kalıyorlar. GravityZone Endpoint Security HD, bu tehditleri agresif ve hassas tarama, düşük parazit miktarı ve ilgili vakalarda daha eylemsel kavrama sayesinde engelliyor. GravityZone Endpoint Security HD, saldırılara karşı korunmak için, tek bir entegre modüler etmende, kümelenmiş bulut ve yerel makine öğrenme algoritmalarını, anti-exploiti, davranışsal izleme sürecini ve sandbox teknolojilerini kullanıyor.

Şirketler, önleme, tespit etme, otomatik yanıtlama ve sıfıra yakın false positives (yanlış alarm) ile kolay yönetilebilir bir konsol içeren daha güçlü, birleştirilmiş uç nokta kontrollerine ihtiyaç duyuyorlar. GravityZone Endpoint Security HD, güvenlik ekiplerinin, daha iyi bir tehdit içeriği sağlarken yüksek dereceli doğrulukla otomatikleştirilmiş agresif koruma ileten, entegre, yeni nesil uç nokta koruma çözümünü dağıtmalarına olanak tanıyor.

2 Yeni Modül ile Daha Güçlü Koruma: HyperDetect™ ve Sandbox Analyzer

Global antivirüs yazılım şirketi Bitdefender, GravityZone Endpoint Security HD’de bilinmeyen tehditlerin önlenmesini ve taranmasını güçlendirmek için mevcut koruma katmanlarının üzerine 2 yeni modül daha ekledi.  GravityZone Endpoint Security HD, şüpheli aktiviteleri belirleme, bildirme ve Tehlike Göstergeleri’ne (IoC) erken görünürlük sağlama konusunda benzersiz yeteneklere sahip ek bir yeni nesil katman olan HyperDetect™ özelliğine sahip. Kanıtlanmış makine öğrenme modelleri ve güçlü sezgisel ve davranışsal tarama ile güçlendirilmiş koruma modülü HyperDetect™, file-less saldırılar da dahil olmak üzere en yeni ve en gelişmiş tehdit biçimlerini kesin olarak tespit ediyor.

GravityZone Endpoint Security HD ayrıca, uç noktanın ön çalıştırmada şüpheli dosyaları engellemek için hemen harekete geçmesine, daha fazla analiz için bunları otomatik olarak sandboxa göndermesine, kötü amaçlı işlemleri sonlandırabilmesine ve kötü niyetli değişiklikleri geri alabilmesine olanak sağlayan entegre Sandbox Analyzer’i de içeriyor. Sandbox Analyzer, bulut tabanlı yalıtılmış bir alanda şüpheli dosyaların otomatik ve derinlemesine analizini gerçekleştirerek tehdit davranışıyla ilgili gelişmiş içerik sunuyor.

Bitdefender Kurumsal Çözümler Başkan Yardımcısı Harish Agastya, gelişmiş saldırıları önleyici katmanlı yeni nesil uç nokta koruma platformu GravityZone Endpoint Security HD ile ilgili, “Gerçekleştirdiğimiz bir ankette, katılımcıların %95’i şirketlerinin gelişmiş hedefli bir saldırı yaşamasını beklediklerini söyledi. Güvenlik ekipleri ise buna karşın, birbirinden tamamen farklı uç nokta ürünlerini birleştirerek tehditlere izin veren operasyonel bir yorgunluk yaratıyorlar. Piyasa, uç nokta güvenliğinde GravityZone HD gibi katmanlı yeni nesil bir yaklaşım arzuluyor.” açıklamasında bulundu.

 


İlginizi Çekebilecek Yazılar

İletişim | Gizlilik | Kullanım Koşulları