Kişisel Verilere Yeni Koruma


Kişisel Verilere Yeni Koruma

Kişisel verilerin korunmasıyla ilgili soru işaretleri son buldu. Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında geliştirilen bu uygulamayla bilgiler saklanamıyor, otomatik olarak siliniyor.

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu sayesinde veriler yasal olarak koruma altına alınırken özellikle kurum tarafında müşteri bilgi ve belgelerinin korunmasına dair sorunlar Zumizum KVK mobil uygulaması sayesinde çözülüyor. Zumizum KVK, saha ekiplerinin mobil cihazları sayesinde fotoğraflarını çektikleri müşteri belgelerine zaman damgası ve konum bilgisi ekliyor. Birey veya kurumlara ait gizli belgeler saha ekibinin mobil cihazlarında kayıtlı olarak kalmıyor, saklanamıyor.

Konum bilgisi eklenebiliyor

Tarih ve saat bilgisine ihtiyaç duyulan çalışmalarda fotoğraflara zaman damgası entegre edilebiliyor. Uygulama, konum bilgisinin yanı sıra birden fazla belgenin ilgili hedef sisteme gönderimini de güvenle sağlıyor. Uygulamanın kullanılması esnasında internet bağlantısında yaşanan problemler nedeniyle gönderilemeyen fotoğraflar daha sonra gönderilmek üzere işlem listesine alınıyor.

Mobildeki kişisel veriler güvende

Uygulamanın kullanım alanları hakkında bilgi veren E-GÜVEN Genel Müdürü Can Orhun, “Zumizum KVK, saha operasyonlarında, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında müşterilerin kişisel bilgilerini içeren belgelerin, gizlilik şartları gözetilerek hedef sisteme aktarılması gereken bütün süreçlerde kullanılabiliyor. Ayrıca görsel veri ile bildirim sağlanması gereken süreçlerde, gizli müşteri çalışmalarında, satış ziyaretlerinin yanı sıra görsel belgeleme gerçekleştiren kurumların saha çalışmalarında uygulamadan faydalanılabiliyor.” dedi.

Ek cihaza gerek yok

Apple Store ve Google Play Store'dan indirilebilen uygulama sayesinde gönderilen belgelerin teslim edilme durumu da kontrol edilebiliyor. Uygulamayı kullanan kurum, üye tanımlayabilmenin yanı sıra üyeye özel kullanıcı adı ve şifre tanımlama özelliklerine de sahip oluyor. Ayrıca Zumizum KVK mobil uygulaması kullanan saha çalışanlarının mobil telefon haricinde tablet veya ek bir cihaz almasına gerek kalmıyor.


İlginizi Çekebilecek Yazılarİletişim | Gizlilik | Kullanım Koşulları