Ortodonti Dünyasında Dijital Dönüşümün Ayak Sesleri Hızlanıyor


Ortodonti Dünyasında Dijital Dönüşümün Ayak Sesleri Hızlanıyor

 

Ortodonti dünyasında devrim yaratma hayali kuran iki öğrenci tarafından, 1997 yılında, Silikon Vadisi’nde kurulan Align Technology şirketi; geliştirdiği Invisalign ve iTero teknolojileriyle ağız taramalarının dijital ekipmanlarla yapılmasına, diş kalıplarının ve hasta verilerinin bulutta saklanmasına ve 3D baskı teknolojisiyle her hastaya özel şeffaf diş plaklarının üretimine olanak sağlıyor. Bugün itibariyle Ar-Ge alanında 21 yılı aşkın deneyime, 800’ü aşkın aktif patente ve dünyanın en büyük 3D baskı operasyonuna sahip olan şirket, dünya genelinde 5,8 milyondan fazla kişinin hak ettiği gülüşü yakalamasına destek oldu. Şirket tarafından geliştirilen dijital ağız tarama ve tedavi teknolojileri sayesinde, ortodontik tedavilerde kullanılan manuel kalıplar ve diş telleri yakın bir gelecekte tarihe karışabilir.

Dünyanın en büyük 3D baskı operasyonuna sahip olan Align Technolgy her gün, her biri kişiye özel ve benzersiz olan 330.000 Invisalign şeffaf diş plağı üretiyor. Analog/klasik kalıp alma ve diş teli uygulamalarından dijital sistemlere geçen doktorların sayısı hızla artarken, bu sayede uygulanan tarama ve tedavilerin hassasiyeti, doğruluğu ve hasta memnuniyeti de yükseliyor. Align Technology tarafından geliştirilen dijital ortodontik sistemin temelini, iTero ağız tarama cihazıyla elde edilen, dijital formda ve bulutta saklanan dijital hasta verileri oluşturuyor. Bu güvenilir ve hassas veriler ışığında ve dijital tedavi planlama yazılımının desteğiyle bir analiz yapan diş hekimleri her hastaya özel tedavi seçeneklerine karar veriyor. Son olarak ise, hastanın tüm ihtiyaçları gözetilerek hazırlanan şeffaf plaklarla tedavi süreci başlıyor.

Align Technology artık Türkiye’de

Dünyanın en gelişmiş şeffaf diş plak sistemi Invisalign®’ın ve, ortodontik ve restoratif diş hekimliği uygulamalarına yönelik ağız içi tarayıcısı iTero®’nun tasarımını, üretimini ve pazarlanmasını üstlenen küresel bir tıbbi cihaz şirketi olan Align Technology Inc. (NASDAQ: ALGN), Türkiye’deki ilk ofisini İstanbul’da açarak hizmet ağını daha da genişletti. Dünya genelinde tedavi gören 5,8 milyon hastası ve kişiye özel üretilen şeffaf plaklarıyla Invisalign tedavisi, diş düzeltme işlemine yönelik modern ve dijital temelli bir yaklaşım sunuyor.

Dijital tedavi planlamasını ve kişiye özel yaklaşımı, biyomekanik prensiplere dayalı mühendislikle birleştiren Invisalign teknolojisi küresel çapta ortodonti sektöründe devrim yarattı. Align Technology tarafından geliştirilen ve 1999 yılında kullanıma sunulan Invisalign şeffaf plakları diş sağlığı profesyonellerinin ve hastaların hayatlarını dönüştürmeye devam ediyor ve Invisalign eğitimi alan diş hekimleri tarafından dünya çapında 100’den fazla ülkede kullanılıyor.

Align Technology Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Simon Beard şunları söyledi: “Türkiye diş sağlığı pazarı hızla büyüyen ve gelişen bir pazar. Bu büyümeyi destekleyecek yeni kaynaklar yaratacağımız ve  şeffaf plaklar ve dijital ortodonti konusundaki liderliğimizi daha da genişletme olanağı bulacağımız için son derece heyecanlıyız. Align'in tescilli SmartTrack® malzemesi, SmartForce® özellikleri ve SmartStage™ teknolojisi gibi benzersiz unsurlarıyla daha öngörülebilir diş hareketlerine ulaşmak için tasarlanan Invisalign sistemi, diş hekimlerinin hastalarına rahat ve hayat değiştiren bir tedavi deneyimleri sunarak mükemmel klinik sonuçlar elde etmelerini sağlıyor.”

 Align Technology Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Simon Beard

Invisalign sistemi

Her hastanın benzersiz gülümsemesi için özel olarak üretilen Invisalign sistemi, doktor tarafından belirlenen bir tedavi planı ışığında şeffaf plaklardan faydalanarak diş çapraşıklıklarını düzeltir. Basit bir plastik parçasından çok daha fazlasını sunan her Invisalign şeffaf plak, tescilli sanal modelleme yazılımı ClinCheck, hızlı üretim süreçleri, özelleştirilmiş üretim ve özel olarak tasarlanmış tescilli malzemelerin kombinasyonunu temsil eder.

Invisalign şeffaf plakları, genel diş hareketinin öngörülebilirliğini %75'ten yüksek oranda artıran tescilli SmartTrack® malzemeden üretilir .

Invisalign portföyü bir yandan yetişkinler için özel tedavi özellikleri sunarken, bir yandan da genç hastalara yönelik ‘Invisalign Comprehensive Mandibular Advancement’ ve diş yapısı henüz sabitlenmemiş daha genç hastalara yönelik Invisalign First ile her yaştan hastaya hitap eder. Tedavi seçenekleri basit çapraşıklıkların düzeltilmesinden karmaşık vakalara ve tedavi sonrası koruma uygulamalarına kadar uzanır.

iTero tarayıcı ve hizmetler

iTero Element ağız içi tarayıcı, hasta deneyimini iyileştirerek ve klinik sonuçların doğruluğunu artırarak bugünün diş sağlığı uygulamalarını geleceğe taşıyor. iTero’nun paralel konfokal görüntüleme teknolojisi, optik ve lazer tarama tekniklerini kullanarak en doğru sonuçları renkli olarak sunar. Tam ağız içi taramaları 60 saniye kadar kısa bir sürede tamamlanabilir . iTero Elements, yenilikçi teknolojisi sayesinde hem ortodontik hem de restoratif diş hekimliği uygulamalarına güç kazandırır. Restoratif ve ortodontik laboratuvarlara, üçüncü taraf tedavi planlarına, özel implant desteklerine ve lab CAD/CAM sistemlerine bağlanabilir. Taşınabilir, güçlü ve kullanıcı dostu bir şekilde tasarlanan bu dijital inovasyon, uygulamaları dönüştürür ve diş hekimlerinin daha iyi bir uygulamayı mümkün kılmasına olanak tanır.

 


İlginizi Çekebilecek Yazılar

İletişim | Gizlilik | Kullanım Koşulları