Rus Hackerlar Büyük Firmaları Hedef Alıyorlar


siber saldırılar

Rus bir hacker grubunun birçok Amerikan teknoloji devi şirkete karşı bir saldırı başlattığından şüphe ediliyor. Güvenlik araştırmacıları, saldırılarda kullanılan bazı konfigürasyon dosyalarını ele geçirdiler. Bu dosyaların Rus sunuculardan gelmesi ve rusça olması hackerların Rus olduğunu gösteriyor.

Hackerların Amazon, American Airlines, Apple Pay, AT&T, Best Buy, DropBox, Dunkin' Donuts, Ebay, GoDaddy, Match.com, McDonald's, Office Depot, PayPal, Pizza Hut, Steam, Uber ve Wells Fargo gibi şirketlerden veri hırsızlığı yaptığına inanılıyor.

Güvenlik araştırmacısı Ed Alexander, özel siber saldırı dosyaları ele geçirdiğini ve bu dosyaların her bir şirkete özel olarak dizayn edildiğini ve kara markette bilgileri pazarlamak için yaygın bir araç kullanıldığını söyledi.

Saldırıyı düzenleyen hackerların kimlikleri hala ortaya çıkarılamadı. Ayrıca hackerların hükümet destekli olup olmadıkları da bilinmiyor.Bu saldırıların direkt olarak finansal amaçlı olup olmadığının belli olmaması da casusluk amaçlı olmasından şüphe edilmesine yol açıyor.İlginizi Çekebilecek Yazılar

İletişim | Gizlilik | Kullanım Koşulları