SAITEM


SAITEM

EVRIM3

SAITEM 2003’ten bu yana alternatif enerjiler başta olmak üzere çeşitli teknoloji alanlarında yenilikçi projeler gerçekleştirmeyi kendine hedef edinmiş, nitelikli bireylerin yetişmesi için ortam yaratan, sahip olduğu amatör ruhla profesyonel ürünler ortaya koyabilen, mühendislik genel tanımı ve prensipleri üzerinde, toplumuna ve geleceğine katkıda bulunmak isteyen, gönüllü olarak çalışan öğrencilerden oluşan bir teknoloji uygulama topluluğudur.

Projelerimizden bazıları; Sakarya Güneş Arabası (SAGUAR), Sakarya Hidro Mobil (SAHIMO), Sakarya Güneş Teknesi (SATEK), Sakarya Üniversitesi Elektrikli Arabası (EVRİM), Sakarya Alçak İrtifa Test Uydusu (SATU), EVRIM3(SAUTO)’dur.

Farklı disiplinlerdeki öğrenciler SAITEM çatısı altında toplanarak, kurumsal bir yapı meydana getirmektedirler. Günümüzde SAITEM ekibi; yönetim, sponsorluk ve kurumsal ilişkiler, basın-tanıtım-organizasyon ve teknik ekip olmak üzere dört ana çalışma grubuna ayrılmıştır. Böylelikle projeler, o konuda eğitim alan öğrenciler tarafından daha verimli bir biçimde gerçekleştirilmektedir.

SAGUAR-e

Gerçekleştirilen ana projelerin altında alt projeler oluşturularak Ar-Ge ve Ür-Ge çalışmalarına yoğun emek sarf edilmektedir. Bu şekilde dünya üniversiteleri ile rekabet edebilecek araçlar geliştirilmektedir. Ayrıca alt projeler altında gerçekleştirilen bireysel çalışmalar sayesinde de girişimcilik ve yenilikçilik, SAITEM üyelerinin bir yaşam biçimi olmaktadır.

7-10 Eylül 2020 tarihlerinde Gebze Bilişim Vadisi’nde gerçekleştirilen Teknofest etkinliğinde otonom kategorisinde yarışmacılardan; şerit takibi, tabela tanıma, yolcu indirme-bindirme ve park etme görevleri istenmektedir. SAITEM Ekibi 132 takımın başvurduğu, 17 takımın finale kaldığı bu yarışa EVrim 3 adlı aracı ile katılım sağladı. SAITEM bu takımlar arasında parkuru tamamlayabilen tek ekip olarak Otonom Araçlar Kategorisinin şampiyonu oldu.

EVRIM5

2021 senesi yarışmaları için atölyemizde çalışmalara başladık. İkisi ülkemizde gerçekleştirilecek olan Tübitak ve Teknofest; biri yurtdışında gerçekleştirilecek olan Shell Eco Marathon yarışması olmak üzere 3 farklı aracımızla 3 farklı yarışmaya hazırlanmaktayız.

 İlginizi Çekebilecek Yazılar

İletişim | Gizlilik | Kullanım Koşulları