Siber Güvenlik Alanında Dünya'da Büyüyen 5 Merkez


silicon-valley-sign-lg

Yakın bir zamanda Ashley Madison'ın hacklenmesi toplumun siber saldırılar konusunda ne kadar zayıf olduğunu gösterdi. Target, Home Depot ve JP Morgan gibi şirketler 2014 yılında bilgi hırsızlığına uğradı ve bu olaylar bu yıl da devam etti.

Siber saldırılar sadece kişisel bilgiler için değil aynı zamanda şirketler ve askeri birlikler için büyük risk oluşturmaktadır.

Saldırılarla mücadele etmek için şirketler siber güvenlik konusuna daha fazla ilgi duymaya başladılar ve büyük yatırımlara başladılar.

Endüstriyi korumak için dünyada büyük şirketlerin, uzmanların ve yeteneklerin yer aldığı birçok siber güvenlik ekosistemleri ortaya çıktı. İşte bu merkezler:

1. Silikon Vadisi

Silikon Vadisi siber güvenlik konusunda sektörün lider şirketlerine ev sahipliği yapmaktadır. Burada virüs, spam ve hacklenmeye karşı çok büyük yatırımlar yapılmaktadır.

Ayrıca içeriden bilgi çalınması da Silikon Vadisi için başka bir çalışma alanı olarak yer almaktadır.

Silikon Vadisi'nin teknoloji alanındaki otoritesi ve hakimiyeti siber güvenlik alanında çalışmaların başlaması için doğal bir ortam oluşturdu.

Silikon Vadisi'ndeki çalışmalar endüstrinin ihtiyaçlarına göre başlama, birleşme, yenileme ve değişim geçirebilir ve yatırımcılar bu alanı mükemmel bir yatırım alanı olarak görüyorlar.

2. İsrail

İsrail'de gelişen çalışmalar, birçok güvenlik tehdidi ve askeri istihbarat alanındaki büyük bir yetenek ülkenin siber güvenlik alanında bir süper güç olmasını sağladı. Geçen birkaç yılda, siber güvenlik alanındaki sinerji, büyük miktarda çalışma, uluslararası teknoloji devleri ve hükümet ile ortaya çıktı.

Bu küçük ülkede, 3 milyar doların üzerinde harcama yapan ve çoğunluğu Tel-Aviv'de olan 200'ün üzerinde siber güvenlik şirketi bulunmaktadır.

3. New York

Finans ve iş merkezi olan NY, siber güvenlik için büyük bir ihtiyaç doğurmaktadır. Bu şirketlerin birçoğu banka ve finansal data çalınmasına karşı koruma üzerine konsantre olmuş durumdalar.

Çalışmaların çoğu kimlik doğrulama şirketi olan Socure'u da barındırmaktadır.

4. Boston

Boston MIT ve Harvard'a ev sahipliği yapmaktadır. Bu yetenek kaynağı matematik dehalarını, uzmanların ve mühendislerin ortaya çıkmasını sağladı.

Lider şirketler Boston bölgesini evleri olarak adlandırmakta ve milyonlarca dolar yatırım yapmaya devam etmektedirler. Ayrıca bölgeye yeni gelenler de başarı göstermektedirler.

5. Londra

Londra'da siber güvenlik bu listedeki diğer şehirlerin gerisinde olsa da, Avrupa'nın birinci sırasındadır.

CyLon şirketi Avrupa'nın ilk siber güvenlik çalışması başlatan şirketidir. Şirket, diğer şirketlerin bilgi-güvenlik sistemlerini geliştirmesine ve siber güvenlik alanında yükselmesine yardım etmeyi hedeflemektedir.

İngiltere hükümeti de ayrıca siber suçları azaltmak ve bu konuda bilinci arttırmak için kampanya ve programlar başlattı.İlginizi Çekebilecek Yazılar

İletişim | Gizlilik | Kullanım Koşulları