Siber Güvenlik Harcamaları 4-5 Yıl İçinde 100 Milyar Doları Aşacak


employee

Intel Güvenlik ve CSIS araştırma şirketi tarafından yapılan araştırmaya göre, siber güvenlik konusundaki eksiklikler büyük oranda veri kaybının yanı sıra şirketler için ciddi miktarda finansal kayba da yol açıyor.

Amerika, İngitere, Fransa, Almanya, Avustralya, Japonya, Meksika ve İsrail’de yürütülen araştırma katılan şirketlerin %82’si, siber güvenlik sektöründeki iş gücü eksikliğine vurgu yaptı.

2015 yılında yayımlanan “Yetenek Eksikliğini Hacklemek” isimli araştırma sadece Amerika’da 200,000'in üzerinde siber güvenlik elemanı eksiğinin olduğunu göstermişti.

Intel Security, bu konudaki harcamaların birkaç yıl içinde 100 milyar doların üzerine çıkacağını tahmin ediyor. Bu harcamaların yanı sıra, siber güvenlik sektöründeki yetenekli eleman açığı da büyük problemlere yol açacak.

Araştırma ayrıca bilgi teknolojileri alanında çalışan yetenekli profesyonellere verilen maaşların çok yüksek olmasına rağmen motivasyon için teşviklerin de verileceğini söylüyor. Bu sayede daha fazla kişinin bu mesleklere ilgi duyacağı tahmin ediliyor.İlginizi Çekebilecek Yazılar

İletişim | Gizlilik | Kullanım Koşulları