Şirketler Kaspersky Web Traffic Security ile Tehditlere Karşı Şimdi Daha Güçlü


Şirketler Kaspersky Web Traffic Security ile Tehditlere Karşı Şimdi Daha Güçlü

 

2017’de, kurumlar da dahil olmak üzere, ağ kullanıcılarının neredeyse üçte biri  internette yer alan tehditler tarafından saldırıya uğradı. Sonuç olarak, şirketlerin %50’si için çalışanlarının potansiyel riskli faaliyetlerini azaltmak hala önemli sorunlar arasında yer alıyor.  Kaspersky Lab bunu aşmaya yardımcı olmak için Kaspersky Security for Internet Gateway çözümüne yeni bir uygulama ekledi. Kaspersky Web Traffic Security adlı bu uygulama, çalışanları web tabanlı her tür saldırıya karşı korumak için internet ağ geçitlerini güçlendiriyor, riski ve BT destek ekiplerinin üzerindeki yükü azaltıyor. 

İster şans eseri ister bilerek olsun, çalışanlar kurumsal ağları ve hassas verileri riske atabiliyor. Şirketler bu insan riskini yalnızca çalışanları eğitip sıkı güvenlik politikaları uygulayarak değil, ayrıca en ön savunma hattı olarak bir uç nokta koruma çözümü kullanarak aşabilir. Kaspersky Web Traffic Security, tehditleri daha ağa girmeyi denerken ve çalışanlara henüz ulaşmadan önce durdurarak riski azaltıyor.

Kaspersky Web Traffic Security, ML tabanlı çok katmanlı güçlü bir zararlı yazılım önleyici motora sahip. Ayrıca, temelinde derin öğrenme tabanlı teknolojiler bulunan yeni bir kimlik avı önleme motoruna da yer veren bu uygulama, kimlik avı bağlantılarına tıklama gibi tehlikeli hareketlere ve güvenilmeyen web sayfalarını açmak gibi potansiyel zararlı faaliyetlere ilişkin hasarları azaltmaya yardımcı oluyor. Bunlara ek olarak, gelen ve giden içeriği filtreleyen uygulama, zararlı yazılım bulaşma ve veri sızıntısı risklerini de azaltıyor. Örneğin, kurumsal verilerin açık bulut servislerine yüklenmesini engelliyor. Uygulamada bulunan web kontrolü özelliği de çalışanların hangi kategorilerdeki web kaynaklarına erişebileceklerini belirlemeye yardımcı oluyor.

Kaspersky Web Traffic Security daha iyi bir tespit oranına ulaşmak için bulut üzerinden global tehdit istihbaratını da kullanıyor. Kaspersky Security Network ve uzmanların yaptıkları araştırmalarda elde edilen eşsiz verilerden dosyalar, URL’ler ve IP adresleri hakkında bilgi alıyor.

Kaspersky Lab B2B Ürün Pazarlama Lideri Sergey Martsynkyan, “Saldırganların kurumsal ağlara girmek için kullandığı temel yöntemlerden biri sosyal mühendislik. Kaspersky Web Traffic Security, riskleri azaltmak ve diğer çalışanların internetteki uygunsuz davranışları nedeniyle oluşan sorunları çözmek zorunda kalan BT destek ekiplerinin üzerindeki yükü hafifletmek için tasarlandı. Sektördeki en düşük yanlış pozitif ve en yüksek tespit oranına sahip Yeni Nesil siber güvenlik motoruyla internet kullanımını tek bir noktadan yönetme imkanı veren bu uygulama, şirketlerin savunmasını güçlendirecek.” dedi.

Üstün korumaya ek olarak, Kaspersky Web Traffic Security şirketlere aşağıdakiler gibi yönetim imkanları da sağlıyor:

  • Olay odaklı ağ geçidi güvenliği yönetimi ve takibi için kullanılan bir görsel kullanıcı arayüzü,
  • Güvenlik vakalarının tüm altyapı genelindeki görüntüsüne ağ geçidi güvenliği bakış açısı ekleyen SIEM entegrasyonu,
  • Yoğun iş yükleriyle başa çıkmayı ve dağıtık altyapılarla kolayca çalışmayı sağlayan çok düğümlü yönetim imkanı,
  • MSP’ler ve farklı alanlarda faaliyet gösteren şirketlere, farklı müşteriler veya projeler/ofisler için özel çalışma alanları belirleme ve bunları ayrı ayrı izleme imkanı veren özel birden fazla müşteri modu,
  • Farklı sorumluluklara sahip güvenlik yöneticilerinin erişim düzeylerini yönetmesini sağlayan, rol tabanlı erişim kontrolü.


İlginizi Çekebilecek Yazılar

İletişim | Gizlilik | Kullanım Koşulları