Şirketlerin ilk tercihi: Bizzy


Dijital varlıklar, günümüz şirketlerinin en değerli sermayeleri arasında. Bu sermayelerin korunması için birtakım regülasyonlar doğrultusunda önlemler alarak gerçek zamanlı bir şekilde takip edilmesi oldukça kritik. Uyumla ilgili odaklanılması gereken noktaların görülmesi, skorlanması, önceliklendirilmesi, görselleştirilmesi ve aksiyonların takibi gerçek zamanlı koruma kadar öncelik arz eden konular. Özellikle veri yoğun telekomünikasyon, finans, enerji, otomotiv, savunma, perakende gibi farklı sektörlerde 40’ın üzerinde kurum tarafından kullanılan Bizzy, kanıtlanmış teknolojik yetkinliklerinin yanı sıra yerli ve milli ürün olmasıyla şirketlerin ilk sırada tercihi olmaya devam ediyor. 22 milyon aktif kart ile kullanıcılarının elektronik para ve ödeme ihtiyaçlarını güvenli işlem altyapısı ile karşılayan BELBİM AŞ, gerçek regülatif uyum çalışmalarını yönetmek için bir Cyberwise Ar-Ge ürünü olan Bizzy’i kullanıyor.

 

 

 

    “Bizzy’nin yerli ve milli bir ürün olması tercihimizde etkili oldu.”

    Olcay Nisanoğlu

    BELBİM IT Direktörü

 

 

 

 

İnsan, süreç ve teknik kaynaklı işlerin belirlenmesi ve dağılımı Bizzy ile kontrol altında

Bir Cyberwise ürünü olan Bizzy’i tercih eden firmalar uyum çalışmaları kapsamında insan, süreç ve teknik kaynaklı farklı işlerin merkezi yönetiminde önemli bir avantaj elde ediyor. Son derece kolay kullanımı, kullanıcı dostu ekran tasarımı ile güçlü görsel ve detaylı raporlama ekranlarına sahip Bizzy, sistemler üzerinden alınacak aksiyonların durumlarının canlı olarak takip edilmesini sağlıyor. Nessus, Nmap, Burp Suite, Nexpose, Fortify, SIEM, vb. gibi birçok uygulama ile birlikte çalışma yeteneği, yönetim kolaylığı ve güçlü görselleşme fonksiyonlarıyla rakiplerinden ayrışan Bizzy, kuruluşların regülatif uyum süreçlerini kolaylaştırarak bir adım öteye taşıyor. BELBİM’in uyuma tabii varlık envanteri, Bizzy platformu sayesinde; otomatik olarak keşfedilerek oluşturuldu. Planlı otomatik tarama özelliği ile insan kaynağında verimliliğin artması için mevcut ve potansiyel aksiyonlar belirlenerek önceliklendirme planı oluşturuldu. Otomatik iş ataması ile SLA takibinde kolaylık, gösterge paneli üzerinden yönetsel takip yapma ve yönetsel farkındalığın artması alanlarında önemli kazanımlar elde edildi.

 

 

    “Kurumların siber güvenlik ihtiyaçlarını uluslararası bir

    standartla ve ‘Tek Adres’ iş modeliyle karşılayan bir

    marka olarak, BELBİM’in ilgili güvenlik regülasyonlarına

    uyum sürecini hızlandırabildik.”

    Deniz Çevik

    Cyberwise Denetim, Danışmanlık ve Ar-Ge Genel Müdür Yardımcısı

 

 

 

Hizmet kalitesini her zaman en üst seviyede tutmayı önemseyen BELBİM, regülasyon uyum kapsamında ihtiyaç duyduğu ürün tercihinde de bu yaklaşımdan taviz vermedi. Regülatif uyum takip çözümünün standart ihtiyaçları karşılamanın ötesinde bir hizmet sunmasını bekleyen BELBİM’in bu tercihinde Cyberwise’ın hizmet kalitesi ve açık iletişim yaklaşımının yanı sıra Bizzy’nin yerli ve milli bir ürün olması da büyük etken.

Bizzy tercihi ile ilgili değerlendirmelerde bulunan BELBİM Bilgi Teknolojileri Operasyon Müdürü Olcay Nisanoğlu şunları söyledi: “Bizzy sayesinde BELBİM’de üst düzey yönetici seviyesinde regülatif uyum çalışmalarında alınması gereken aksiyonların takibini mümkün kıldık. Etkin şekilde işlerin yönetimi sağlanırken alınması gereken aksiyonlara odaklanarak çözüm üretme süreçlerini önemli ölçüde kısalttık. Zaman tasarrufu ve yetkin insan kaynağı ihtiyacımızı olumlu yönde geliştiren Bizzy, BELBİM’in izleme ve ölçümleme çevikliğine katkı sağladı.

” BELBİM ile çalışmaktan dolayı mutlu olduklarını dile getiren Cyberwise Denetim, Danışmanlık ve Ar-Ge Genel Müdür Yardımcısı Deniz Çevik şunları söyledi: “Kurumların siber güvenlik ihtiyaçlarını uluslararası bir standartla ve ‘Tek Adres’ iş modeliyle karşılayan bir marka olarak, BELBİM’in ilgili güvenlik regülasyonlarına uyum sürecini hızlandırabildik. Hem Bizzy ürünümüzün özellikleri hem de süreçte çalışan uzman ekibimiz, BELBİM’in yüksek hizmet standartlarını kolayca karşılayarak tüm sürecin sorunsuz şekilde tamamlanmasını sağladı. Elbette BELBİM ekibiyle yakaladığımız uyumun da bunda büyük katkısı oldu.” Bizzy’den alınacak lisans ve bakım destek hizmetleri, son kullanıcı ve sistem yöneticisi eğitimleri Bizzy ara yüzünün kullanımı ve yönetim süreçlerinin takibi hakkında yetkinlik kazandırıyor ve platformun maksimum fayda ile kullanılmasını sağlıyor.Proje Künyesi

Proje kapsamı: Regülasyonun ihtiyaçlarına yanıt vermek üzere uyumsuzlukların merkezi yönetiminin sağlanması

Proje hedefi: Yerli ve milli bir yazılım ile yüksek hizmet standartlarına sahip yeni nesil bir uyum çözümünün BELBİM sistemlerine entegre edilmesi, sürecin hızlı ve kolay bir şekilde yönetilmesi

Sonuç: Güçlü bir teknolojik altyapıya sahip uyum platformu Bizzy ile uyum süreçlerinin yönetimi, takibi ve raporlanması sistematik hale getirildi. Kurum içerisinde uyum ile ilgili farkındalığın artması, zaman ve emek tasarrufu elde edilmesi gibi pek çok alanda avantaj elde edildi.


İlginizi Çekebilecek Yazılar

İletişim | Gizlilik | Kullanım Koşulları