Sony’nin Hacklenmesinin Ardından Siber Güvenlik Hollywood İçin Öncelik Haline Geldi


s-b4a23a9749214d2156b717abe64f0be896e8b704

Geçen yıl Sony büyük bir hacklenme olayından çok kötü bir şekilde etkilenmişti ve bu olay bir dizi benzer olayların başlangıcı oldu. Sony olayı binlerce kişinin bilgilerinin çalınmasına sebep oldu ve bu insanlar arasında aktörler, büyük stüdyolar vs. bulunuyor. Bu olay ayrıca, terörist bir saldırı korkusunu da Hollywood’da hissettirdi.

Yeni trend ise artık güvenlik duvarlarının da ilerisine geçerek karşı saldırılarda bulunmak ve bu sayede olası saldırıları durdurmak olarak görünüyor. Şirketler artık yeni yolları denemeye başlıyorlar.

Diğer bir trend olarak ise şirketlerin hangi insanların datalarına erişebileceği konusuna odaklanmaları sayılabilir. Şirketler izinsiz erişimleri tespit etmek ve erişimlerini hemen kısıtlamak konusunda gayet dikkatliler.

Asıl soru ise artık Hollywood’un yeteri kadar etkili önlemler alıp almadığı çünkü hacklenme olayları her zaman olabilir.

Tabiki bu hacklenme olayından zarar gören sadece Sony olmadı. Aynı zamanda Sony müşterileri ve partnerleri de zarar gördü. Partnerler güvenlik bütçelerini arttırmak ve kişisel olarak daha fazla korunmak zorunda kaldılar.


İlginizi Çekebilecek Yazılar

İletişim | Gizlilik | Kullanım Koşulları