Symantec'ten Güvenli Çözüm!Symantec'ten Güvenli Çözüm!

Geçtiğimiz günlerde bulut üzerindeki bir açıktan faydalanan saldırganlar çeşitli teknikleri kullanarak para sızdırmaya başladılar. Bulut uygulamalar üzerinde bulunan milyonlarca kullanıcı hesabına yönelik bu saldırılara Symantec otomatik bir çözüm geliştirdi ve mevcut Proxy SG müşterileri için potansiyel zaafiyetleri tarayarak hızlıca buluta yönelik güvenlik çözümü sağlıyor.

Symantec Bulut Üzerinden Para Sızdırılmasına Hızlıca Çözüm Buluyor!

Geçtiğimiz günlerde bulut üzerindeki bir açıktan faydalanan saldırganlar çeşitli teknikleri kullanarak para sızdırmaya başladılar. Bulut uygulamalar üzerinde bulunan milyonlarca kullanıcı hesabına yönelik bu saldırılara Symantec otomatik bir çözüm geliştirdi ve mevcut Proxy SG müşterileri için potansiyel zaafiyetleri tarayarak hızlıca buluta yönelik güvenlik çözümü sağlıyor.  Symantec mevcut güvenlik ürün portfolyosü ile CloudSOC™ Cloud Access Security Broker (CASB) arasında sağladığı entegrasyon ile geniş çaplı ve çok fazlı bir çözüm geliştirdi.

Risk Altında Bulunan Hesapları Otomatik Olarak Tespit Edin!

Bir vakayı takiben, Symantec analistleri hızlıca para sızdırmaya olanak sağlayacak bulut uygulama açıklarını tespit ettiler ve yürüttükleri CloudSOC denetiminin ardından 2000 den fazla uygulamada potansiyel risk bulguladılar. Neticede CloudSOC Denetimi kullanan Symantec kullanıcıları hem networkte hem de network dışındaki para sızdırmaya yönelik açıkları tespit edebildiler.

Risk Altında Bulunan Kullanıcıları Otomatik Olarak Uyarın!

Symantec Global Zeka Ağı tarafından sağlanan uygulama ile CloudSOC denetimi ardından Symantec Proxy SG kullanıcıları bulut uygulamalarda risk altında bulunan kullanıcılara otomatik olarak uyarı göndermek için bir dizi politika hayata geçirmiştir. Bu uyarılar, bazı önemli uygulamalar ile birlikte çalıştığından kullanıcılardan periyodik olarak şifrelerini güncellemelerini ve bulut uygulamalarına bir saldırı olduğu takdirde farkında olmalarını sağlar.                                                                                                

Güçlü bir Görünürlük ve Üst Düzey Güvenlik Zekası!

Symantec CloudSOC denetimi firmalara kendilerine özel bir görünürlük seviyesi ve  Proxy SG, Web Güvenliği, Endpoint Protection, DLP ve Symantec Global Zeka Ağı üzerinde otomatik kontrol imkanı sunmaktadır. Uygulama sayesinde kullanıcılar aşağıdaki özelliklere sahip olabilecekler:

  • Üst Düzey Güvenlik Zekası
    • CloudSOC Denetimi 20 binden fazla bulut uygulamasını kapsamakta ve 90 dan fazla farklı risk türünü tanımaktadır. Üst düzey güvenlik zekası ile artık bulut uygulamalarınız güvende!
  • Geniş Bir Görünürlük
    • Denetim gerekleri Symantec Proxy SGden ve Web Güvenlik Servisinden bilgi ve log topladığı gibi üçüncü parti firewallardan ve SIEM Sistemlerinden de veri ve bilgi toplar. Diğer CASB çözümlerinden farklı olarak; geniş bir görünürlük sunar ve bulut kullanan uygulamaların güvenliğini artırır.
  • Otomatik Kontrol
  • Proxy SG bulut uygulamalar üzerindeki politika kontrollerini güçlendirir ve Symantec Global Zeka Ağına bağlı bir uygulama ile CloudSOC uygulamalarını gerçekleştirir. Proxy SG üzerindeki kontroller kullanıcıyı eğitmek için bloklama, uyarı, ve özel mesajları da kapsamaktadır. Tüm bu özel bildirimler hesap bilgisi güncelleme, genel güvenlik eğitimleri gibi uygulamalara bağlı güvenlik emirlerine de erişim sağlar. 

İlginizi Çekebilecek Yazılar

İletişim | Gizlilik | Kullanım Koşulları