Trend Micro, LabTech için güvenlik eklentisini duyurdu


1472477563_trendmicro_logoTrend Micro’nun ConnectWise’ın LabTech çözümüne yönelik geliştirdiği güvenlik eklentisi sayesinde, Yönetilebilir Hizmet Sağlayıcıları (MSP) mevcut çözümleri üzerinden güvenlik hizmeti sağlayabilecekler.

Güvenlik  alanında 27 yıllık tecrübesiyle küresel çözüm sağlayıcı Trend Micro,  ConnectWise‘ın uzaktan izleme ve yönetim çözümü LabTech’e özel Trend Micro Worry-Free Services eklentisini duyurdu. 21 Eylül’den itibaren LabTech Sanal Pazar üzerinden ulaşılan ürün, yeni ve mevcut Trend Micro MSP İş Ortakları’na ücretsiz olarak sunuluyor. Kullanıcılar artık işletmelerini uzaktan izleyip yönetebilme (RMM) ve entegre edilmiş profesyonel hizmet otomasyonu (PSA) becerilerini aynı bayi üzerinden sahip olabilecekler.

Bu yeni eklentiyle birlikte LabTech çözümü kullanılan tüm cihazlara Worry-Free Services otomatik olarak anında yükleniyor. Bu sayede korunmayan cihazlar keşfediliyor ve anında koruma işlemi başlatılabiliyor. Bu yeni eklenti aynı zamanda LabTech konsolunda doğrudan taramaları ve güncellemeleri gerçekleştiriyor ve durum güncellemelerini kullanıcı panosunda toplu olarak görüntülüyor.

Trend Micro İş Geliştirmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı  Partha Panda, MSP iş ortaklarının bugünün karmaşık BT ortamında operasyonel ve performans etkinliklerini geliştirmek için yeni fırsatlar aradığını belirtti. Panda, “Trend Micro Worry-Free Services’i ConnectWise’ın LabTech ürünü ile birleştirmek müşterilere iş ortaklarımızın arzuladığı kapsamlı çözüm içerisinde güvenlik ihtiyaçlarının otomatikleştirilmiş ve merkezileştirilmiş yönetim verimliliğini sağlıyor” şeklinde konuştu.

yabancı yazılımTrend Micro Worry-Free Services sektör lideri uçnokta güvenlik çözümü olarak AV-Testleri’nde sürekli 1 Numara olurken son beş yıldır Küçük İşletme Pazarı’ndaki payıyla da 1 Numara. Çözüm en son siber güvenlik tehditlerine karşı anında koruma sağlarken, PC’ler, Mac’ler, sunucular ve mobil cihazların da kötü amaçlı yazılımlara, istenmeyen maillere, fidye yazılımlarına karşı korunması ve veri güvenliğinin sağlanmasında da önlem alıyor. Eklenti, sorunsuz, güvenli geçiş ya da kullanım için MSP’lerin özelliklerden ya da performanstan ödün vermeden, Trend Micro’yu kullandıkları LabTech konsoluyla orijinal olarak entegre etmelerine imkan veriyor.

ConnectWise Platform Stratejisi Kıdemli Yöneticisi Jeannine Edwards Trend Micro’nun ConnectWise ürünleriyle entegrasyonu alanındaki işbirliklerinden dolayı  mutluluklarını dile getirerek şunları söyledi: “Trend Micro ekibi ConnectWise’ın resmi üretici iş ortağı programı Invent üzerinden bizimle işbirliğine devam ediyor. LabTech eklentisini sahip oldukları ConnectWise entegrasyonuna bağlamak müşterek iş ortakları için en iyi entegrasyon deneyimi sağlayacak önemli bir yatırım”.

 


İlginizi Çekebilecek Yazılar

İletişim | Gizlilik | Kullanım Koşulları