Trend Micro, TippingPoint TX Serisi ile En Küçük Form Faktöründe Sektörün En Hızlı Ağ Denetimini Sunuyor


Trend Micro, TippingPoint TX Serisi ile En Küçük Form Faktöründe

Sektörün En Hızlı Ağ Denetimini Sunuyor

 

NSS Labs, en son NGIPS grup testinde ulaştığı yüzde 99,65 güvenlik etkinliğiyle

Trend Micro TX Serisi’ni “tavsiye edilir” olarak değerlendirdi

 

Siber güvenlik çözümlerinin dünya çapındaki lideri Trend Micro, veri merkezlerinin ve yüksek performanslı şirket ağlarının en iyi şekilde kullanılması ve güvence altına alınması için gerekli olan hız ve büyüklüğün farkına vararak tek bir cihazda her işi halledebilen ve sektörün en hızlı denetimini gerçekleştiren ürününün genel satışa çıkarıldığını duyurdu. Yeni ürün, bir raf ünitesi (1U) form faktöründe (form factor) benzeri görülmemiş bir 40 Gbps'lik saldırı önleme özelliği taşıyor.

XGenTM tarafından desteklenen Trend Micro TippingPoint® 8200TX ve 8400TX, TippingPoint Tehdit Koruma Sistemi (TPS) ailesinin en yeni üyeleri. Müşteriler çok beklenen bu donanım yeniliğinin yeni esnek lisanslama modeliyle, ağ altyapılarını değiştirmeden TPS (Hareket İşleme Sistemi) kurulumlarıyla kullandığın kadar öde yaklaşımı ve yeniden atama lisansları sayesinde performanslarını ve güvenlik ihtiyaçlarını kolaylıkla ölçeklendirebiliyor.

 

IDC Araştırma Yöneticisi Rob Ayoub ama güçlü çözümle şirketlerin artık üstün kaliteli güvenlikten daha azına razı olmak için bir nedenleri kalmadığını vurguluyor. “Trend Micro, donanım ve yazılımı ayrıştırarak TPS ailesinin esnek lisanslama modeli ve düşük toplam mülkiyet maliyeti ile pazarın bir talebini karşıladı. Bu yeni model, kanal iş ortaklarının yazılım benzeri bir lisans anahtarıyla performansı yükselterek müşterilerine daha iyi hizmet vermelerini sağlıyor.”

Tarafsız olarak üçüncü parti kaynak doğrulaması gerçekleştiren NSS Labs, 2017 NSS Labs Yeni Nesil Saldırı Önleme Sistemleri (NGIPS) test raporunu temel alarak TX serisini “tavsiye edilir” değerlendirmesi ile onayladı. NSS Labs değerlendirmesi Tipping Point TX’i analiz ederek genel güvenlik etkililiğini yüzde 99,65 olarak belirledi ve test edilen tüm atlatma tekniklerine karşı da etkili olduğunu kanıtladı. Bu değerlendirme Trend Micro’nun müşterilerine verdiği sözlerin arkasında durduğunu kanıtlarken ağ koruma alanındaki liderliğini de göstermiş oldu.

NSS Labs CEO’su Vikram Phatak NGIPS testleri boyunca Trend Micro’nun performans ve güvenlik alanında etkileyici bir gösteri sunduğunu belirttikten sonra sözlerine şöyle devam ediyor: “Genel olarak baktığımızda yeni TX serisinin derli toplu 1U form faktörünü gerçekleştirirken herhangi bir şeyden ödün vermediği rahatlıkla görülüyor.”

 

TX Serisi, gerçek zamanlı olarak sırasıyla; bilinen, bilinmeyen ve açıklanmayan saldırıları algılamak ve engellemek için Trend Micro'nun Akıllı Koruma Ağı’nı (Smart Protection NetworkTM - SPN) destekleyen istihbarattan yararlanıyor ve bu ağı güçlendirerek entegre gelişmiş tehdit önleme sağlıyor. Bunun yanı sıra URL itibarını korurken kullanıcı tarafından eklenen kötü niyetli URL girdilerini de algılayıp engelliyor. Bu yeni çözüm, Gelişmiş Tehdit Analizi özelliği sayesinde Deep Discovery™ ile entegre olarak URL’leri de içeren şüpheli nesneleri anında analiz ederek düzeltiyor. Bu da dünya genelindeki şirketlerin bilinen ve zararlı web sitelerine karşı olabildiğince güven altında olmalarını sağlıyor.

Trend Micro Ağ Koruma ve Hibrit Bulut Güvenliği Başkan Yardımcısı Steve QuaneEkim’de NSS Labs’in yaptığı sızıntı belirleme değerlendirmesinde neredeyse yüzde 100 mükemmeliyete ulaşarak sektördeki ağ güvenliği liderliklerini güçlendirdiklerini belirtiyor. “Bizim şirket güvenlik çözümlerimiz etkili olmak söz konusuysa kendilerini gösteriyorlar. Pazara çıkan bir diğer ürünümüz olan TX Serisi’nin de bu konuda diğerlerinden aşağı kalır yanı yok.”


İlginizi Çekebilecek Yazılar

İletişim | Gizlilik | Kullanım Koşulları