Türk Hackerlar Katar Bankasını Hacklediklerini Kabul Ettiler


hacker

Türk hackerlar Orta Doğu’nun en büyük bankalarından birini hackledi. Bozkurtlar adını taşıyan hacker grubu, QNB bankasının verilerini ele geçirip internete sızdırdı.

Katar’ın en büyük bankalarından biri olan Katar Ulusal Bankası (QNB), birkaç gün önce hacklendi. Yaklaşık 1,5 GB boyutunda verinin sızdırıldığı bu siber saldırının arkasında Türk hackerlar çıktı. Sızdırılan bilgiler arasında müşterilerin telefon numaraları, adresleri, ve kimlik bilgileri gibi hassas bilgiler de yer alıyor. Türk hacker grubu Bozkurtlar, dün bir video yayınlayarak Katar Ulusal Bankası’nı hacklediklerini duyurdu. YouTube ve Twitter üzerinden yayınlanan bu videoları ilk olarak güvenlik uzmanı Omar Benbouazza tespit etti.

Sadece Katar’ın değil Orta Doğu’nun en büyük bankalarından biri olan QNB, bir hacker saldırısına uğradıklarını ve yayınlanan verilerin kendilerine ait olduğunu doğruladı. Ayrıca başka bir büyük bankanın da yakın zamanda benzer bir hacker saldırısına uğradığı söyleniyor.

Bozkurtlar grubunun QNB dışında bir bankayı daha hacklediği ve buradan ele geçirdiği verileri yakında internette yayınlayabileceği söyleniyor. Türk hacker grubunun bu saldırıları hangi amaçla gerçekleştirdiği ise şimdilik bilinmiyor.İlginizi Çekebilecek Yazılar

İletişim | Gizlilik | Kullanım Koşulları