TÜRKKEP YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ’NDEKİ SİBER GÜVENLİK VE BLOCKCHAIN FİKİR MARATONUNDA ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU


TÜRKKEP YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ’NDEKİ SİBER GÜVENLİK VE BLOCKCHAIN

FİKİR MARATONUNDA ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU

KEP, e-Tebligat, e-Fatura, e-Arşiv ve e-Saklama gibi hizmetler ile şirketlerin e-Dönüşüm’ünü sağlayan TÜRKKEP, Yeditepe Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi (YUTTO) iş birliği ile Yeditepe Üniversitesi Gelecek Merkezi Çadırı’nda IDEATHON gerçekleştirdi. Etkinlikte ilk üçe giren ekiplere TÜRKKEP tarafından sürpriz hediyeler dağıtıldı.

Kayıtlı Elektronik Posta (KEP)  Hizmet Sağlayıcısı olarak hizmet veren TÜRKKEP ve YUTTO iş birliği ile 27 Nisan 2019 Cumartesi günü 09:00-17:00 saatleri arasında Yeditepe Üniversitesi Gelecek Merkezi Çadırı’nda tasarım odaklı düşünme metotlarıyla bir IDEATHON gerçekleştirdi. Siber güvenlik ve blockchain alanında gerçekleşen IDEATHON’da, katılımcılardan oluşan takımlar problemlere yenilikçi çözümler geliştirdi, mentor ve danışmanların iyileştirme destekleri ile jüri sunumu yaptı. Etkinlikte gerçekleştirilen sunumlarda siber güvenlik ve blockchain alanındaki sorunlar ortaya konarken, girişimciler de yeni fikirler geliştirdi.

Gün boyu süren fikir maratonunda beşer kişiden oluşan takımlardan dereceye giren ekipler TÜRKKEP Genel Müdür Yardımcısı Olgar Ataseven, Yeditepe Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. A. Arif Ergin, Yeditepe Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Fakültesi Teknoloji Transfer Ofisi Müdürü Doç. Dr. Serkan Topaloğlu, Design Thinking Institute Kurucusu Gültekin Güldür ve Workinton Kurucu Ortağı Gökhan Beydoğan’dan oluşan jüri tarafından belirlendi. Etkinlikte ilk üçe giren ekiplere TÜRKKEP tarafından hediyeler dağıtıldı.

Yeditepe Üniversitesi iş birliği ile gerçekleştirdikleri maratonu değerlendiren TÜRKKEP Genel Müdür Yardımcısı Olgar Ataseven, “Hayata geçirdiğimiz üniversite iş birliklerimiz sayesinde genç arkadaşlarımızla bir araya geliyor, fikir alışverişinde bulunuyoruz. YUTTO iş birliğimiz çerçevesinde çok verimli bir etkinlik gerçekleştirdik. Genç arkadaşlarımız siber güvenlik ve blockchain konularında çok dolu sunumlar gerçekleştirdi. Önümüzdeki dönemde hayata geçirdiğimiz bu iş birliğimiz kapsamında pek çok yeni projeye daha imza atmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

 

 


İlginizi Çekebilecek Yazılar

İletişim | Gizlilik | Kullanım Koşulları