Yeni Nesil Teknolojik Cihazları Sizler İçin İnceledik


Yeni Nesil Teknolojik Cihazları Sizler İçin İnceledik

Günümüz teknoloji çağında her geçen gün yenilenen ve gelişen akıllı telefon ve diğer cihazlar, kullanıcıların en gelişmiş teknolojiyi takip etmesini zorlaştırıyor. Gelişen teknoloji ile birlikte artık geçen yılın en yüksek kaliteli akıllı ürünleri bile günümüzde teknolojinin gerisinde kalabiliyor. Yeni nesil teknolojik cihazlar ise akıllı telefonların yanı sıra akıllı saat, süpürge ve benzeri sistemler ile gelişmeye devam ediyor.

Her ne kadar teknolojik imkanlar geliştikçe kullanıcılara çok daha kaliteli hizmetler sunuluyor olsa da, bu ürünlerin yüksek fiyatları kullanıcıların satın almadan önce ürün kalitesinden emin olmasını gerektiriyor. Biz de yeni nesil teknolojik cihazları sizler için inceleyerek, satın alacağınız ürünleri henüz almadan kullanım detaylarına dair bilgilere sahip olmanızı sağlıyoruz.

Apple Watch Series 7

Apple Watch Series 7, Apple tarafından geliştirilen akıllı saat sistemlerinin en son üyesi olarak karşımıza çıkıyor. Serinin bir önceki modeli olan Watch Series 6’ya kıyasla çok daha geniş ekranı ile dikkat çeken Series 7, aynı hacim ve büyüklükte olmasına rağmen çok daha geniş bir ekrana sahip. Bununla birlikte ekranın geliştirilen camı, cihazı çizilmelere ve hafif darbelere karşı çok daha korunaklı hale getiriyor. Apple Watch Series 6’ya kıyasla %20 daha geniş bir ekrana sahip olan cihaz, aynı hacimde çok daha geniş bir ekran sunuyor.

Watch Series 7’nin genişleyen ekranında akıllı saatin daha efektif kullanılabilmesi için cihazın sistemi de tamamen yenilenmiş durumda. Böylece cihazın düğmeleri ve ekran dokunmatiğindeki butonların yeri de yeniden şekillendirildi. Akıllı saatlerde sık olarak kullanılan kronometre, zamanlayıcı, hesap makinesi ve benzeri uygulamaları da kullanmak böylece çok daha rahat hale geliyor.

Watch Series 7’yi diğer tüm akıllı saat teknolojilerinden ayıran en büyük yeniliklerden bir tanesi de cihazın kandaki oksijen seviyesini ölçme ve buna benzer işlemlerde oldukça başarılı sensör kalitesi. Oksijen seviyesinin 24 saat boyunca izlenebiliyor olması, kalp sorunları yaşayanlar ya da sporcular için hayat kurtaran detaylar arasında yer alıyor. Bununla birlikte Apple Watch Series 7’de EKG, kalp ritim hızı ölçme gibi uygulamalar da bulunuyor.

Honor 9 Lite

Akıllı telefon piyasasına özellikle son birkaç yıldır dahil olmaya başlayan Honor tarafından tasarlanan 9 Lite modeli, orta segment kullanıcıların ihtiyacı olacak farklı birçok teknik detay ve uygun fiyat avantajlarına sahip. 8 çekirdekli işlemcisi sayesinde en zorlu mobil uygulamaları bile zorlanmadan çalıştırmayı hedefleyen cihazın gelişmiş ekran özellikleri ve çift arka kameradan oluşan arka kamera sistemi bulunuyor.

Honor 9 Lite’nin ekran kısmında kullanılan IPS LCD teknolojisi, en parlak ışık altında bile ekranın renklerinin korunmasını hedefliyor. Bununla birlikte 2.5D sertifikalı eğimli ekranı ise cihazın şık tasarımını tamamlıyor. Yeni nesil akıllı telefonlar arasında uygun fiyatları ile dikkat çeken Honor 9 Lite, günümüzde birçok kullanıcı tarafından tercih ediliyor.

Samsung Galaxy A52

Samsun’un geçtiğimiz Mart ayında piyasaya sürdüğü Galaxy A52 modeli, orta segment cihazlar arasında oldukça yenilikçi teknolojileri de beraberinde getiriyor. Cihazın 6.5 inçlik geniş ekranı, kullanıcıların film ve video deneyimini üst seviyelere çıkarıyor. Bununla birlikte Galaxy A52’de kullanılan Super AMOLED ekran teknolojisi, orta segment cihazlarda görmeye alışık olmadığımız yüksek ekran kalitesini de bizlere sunuyor. 4.500 mAh’lik yüksek batarya kapasitesi, cihazın 21 saat boyunca kesintisiz video izleme imkanı sunmasını sağlıyor.

Galaxy A52, ekran kalitesinin yanı sıra yüksek işlemci kapasitesi ile de gözleri üzerinde topluyor. Qualcomm Snapdragon 720G Chipsetinden gücünü alan cihazın ana işlemcisi olarak çift çekirdekli 2.3 GHz ARM Cortex-A76 kullanılıyor. Böylece günlük ihtiyaçların tamamını karşılayan cihazda mobil oyun ve benzeri yüksek işlemci gereksinimi duyulan aktiviteleri sorunsuz çalıştırabilmek için ise 6 çekirdekli 1.88 GHz ARM Cortex-A55 işlemci bulunuyor. Teknik özelliklerine kıyasla oldukça yüksek fiyat avantajları sunan Galaxy A52, günümüzün en popüler akıllı telefonları arasında yer alıyor.

 


İlginizi Çekebilecek Yazılar

İletişim | Gizlilik | Kullanım Koşulları