Zararlı Reklamcılık: Endüstrinin Bilmesi Gerekenler


zombie-virus-pc

Zararlı reklam saldırıları endüstrinin şu ana kadar gördüğünden çok daha yüksek bir seviyeye ulaştı. Yeni bir çalışmaya göre, Haziran 2014- Şubat 2015 arasında 3 kattan fazla miktarda artış görüldü. Sadece bu hafta pof.com sitesinde milyonlarca kişi bu tarz bir saldırıdan etkilendi.

Bu saldırılar milyonlarca ve hatta milyarlarca kişiyi ve bu insanların özel bilgilerini etkiledi. Eğer insanlar Antivirüs programlarını güncel tutmuş olsalardı, bu saldırıdan çok daha az insanın etkilenmesi beklenirdi. Fakat, güncellenmiş Antivirüs sistemleri bile "zero-day" saldırılarına karşı korunmasız durumdalar. Yeni "zero-day" sürümleri tanıtılsa bile, bunları yaratmak ve kullanmak gayet iyi bir iş gibi görünüyor. Şirketler, 2014 yılında 70 milyar dolar üzerinde bir miktarı siber güvenlik araçlarına harcadı ve siber suçlar yüzünden yaklaşık 400 milyar dolar zarar ettiler.

En güvenli olduğu düşünülen siteler bile "zero-day" zararlı yazımların tehlikesi altında olabilir. Sanallaşmadaki gelişmeler ile birlikte internet üzerinden taşınan zararlı yazılımlar elimine edilebilir.

Saldırılar tespit edilebilir olmadığı için, izolasyon güvenliği basit bir temel dayanak olabilir. Bu sayede internet üzerinden hiçbir şey kullanıcının makinesine ulaşamaz. Bu sistem saldırıları tespit etme ya da sistemi güncelleme yoluyla çalışmamaktadır.

Bir websitesini iyi ya da kötü olarak sınıflandırma düşüncesi yanlıştır. Milyarlarca dolar harcasak bile internet kullanıcılarımız için güvenli bir yer olarak tanımlamaktan uzağız. Endüstri olarak bir adım geriye atmalı ve sadece saldırıların verdiği zararların tespiti değil ayrıca bu saldırıları önlemenin yollarını düşünmemiz lazım.İlginizi Çekebilecek Yazılar

İletişim | Gizlilik | Kullanım Koşulları