5G’ye Giden Yolun Güvenliği Artık Emin Ellerde!


5G’ye Giden Yolun Güvenliği Artık Emin Ellerde

Fortinet Security Fabric, giderek gelişen 4G ağlar, nesnelerin interneti ve 5G mobilite platformunun güvenliğini sağlamak için servis sağlayıcı seviyesinde yüksek performans ve kapasite ile bulut düzeyinde ölçeklenebilirlik, görünürlük ve kontrol sunuyor.

Kapsamlı, entegre ve otomatik siber güvenlik çözümlerinde dünya lideri Fortinet (NASDAQ: FTNT), sanal SPU teknolojisi, gelişmiş güvenlik ve yüksek performanslı sistemleri dahil olmak üzere, mobil çekirdek ağlar ve bulut altyapılarına yönelik ileri düzey, geniş kapsamlı ve derin odaklı çözümleriyle 5G’ye giden yolun güvenliğini sağlayacak gelişmiş yeteneklerini duyurdu. Daha yüksek bağlantı hızı, devasa bağlanırlık ölçeği ve yeni gelir fırsatları vadeden 5G, mobilite ve dijital dönüşümde köklü değişikliklere neden olacak. Fortinet, mobil çekirdek, sınır bulut ve nesnelerin interneti altyapılarının güvenliğini sağlamak amacıyla, taşıyıcı ölçekli işlevsellik, hızlı ölçeklenebilirlik, derin görünürlük ve granüler denetim sunan gelişmiş güvenlik ve yüksek performanslı sistemlerini müşterilerine sunmak için konumlanıyor.

Konuyla ilgili görüş bildiren Fortinet Bölge Teknoloji Direktörü Melih Kırkgöz  şunları söyledi: “5G ile birlikte, mobil altyapının uçtan uca inovasyonu değer yaratımı ve hizmet inovasyonunda bir katalizöre dönüşecek. Bu dönüşümle birlikte, Fortinet’in başarısı kanıtlanmış mimari ve çözümleri çoklu LTE, LTE-A ve 5G kullanım senaryoları için gelişmiş güvenlik sağlıyor. Böylece, telsiz erişim ağlarından telekomünikasyon bulutlarına kadar, mobil altyapıların güvenliğinin sağlanmasına yardımcı oluyor ve müşterilere, bulut düzeyinde ölçeklenebilirlik, görünürlük ve kontrol ile servis sağlayıcı seviyesinde yüksek performans ve kapasite sağlıyor.”

Fortinet’in geniş kapsamlı ve derin odaklı 5G yetenekleri

Fortinet, çekirdek ağlarını 4.5G ve 5G’ye taşıyan telefon operatörlerinin karşılaştığı sorunlara özel olarak tasarlanan stratejik güvenlik çözümleri sağlıyor. Aynı zamanda, lansman maliyetlerinin optimize edilmesine, gelişmiş tehditlerin etkisinin azaltılmasına ve hizmet düzeyindeki hedeflerin gerçekleştirilmesine yardımcı olan bir güvenlik altyapısı inşa edilmesini mümkün kılan yetenekleri müşterilerine sunuyor. Hizmet sağlayıcılar, kapsamlı ve ilişkili analizler, ağ altyapısını ve hizmetlerini büyük çapta etkileyen karmaşık iç ve dış güvenlik tehditlerini engelleme yeteneğiyle mobil taşıyıcılara iyileştirilmiş görünürlük sağlayan Fortinet’in gelişmiş güvenlik ve yüksek performanslı sistemlerini kullanarak bu yeteneklerin farkını görebiliyor.


İlginizi Çekebilecek Yazılar

İletişim | Gizlilik | Kullanım Koşulları