Amerikan Donanması Etik Hackerlar Yetiştiriyor


Capt. Jason Simmons and Staff Sgt. Clinton Tips update anti-virus software for Air Force units to assist in the prevention of cyberspace hackers July 12 at Barksdale Air Force Base, La. The Air Force is setting up the Air Force Cyberspace Command soon and these Airmen will be the operators on the ground floor. (U.S. Air Force photo/Tech. Sgt. Cecilio Ricardo)

Amerikan Donanması siber ataklardan karşı savunma sağlamak amacıyla denizcilerden etik hackerlar yetiştirmeyi planlıyor. Donanma, Haziran ayında 34 denizci ile Sertifikalı Etik Hacker Programı için sözleşme imzalayacak.

Yapılan açıklamada yüksek kalite eğitimler için bazı şirketlerle görüşme halinde olduğu belirtildi.

Donanma, sertifikalı etik hackerı “ağdaki ve bilgisayar sistemlerindeki zayıflıkları ve zafiyetleri görebilen ve bilgilerini bu doğrultuda kullanabilen profesyoneller” olarak tanımlıyor.

Bunun yanı sıra, donanma, Amerikan ordusunda kendi siber savunma birliklerini yaratan tek birim değil. Daha önce ordu da siber güvenlik profesyonelleri için bazı eğitimler sunmuştu. Fakat, donanma bu profesyonelleri kendi kadrosundan seçmeyi planlıyor.

Ordu ve istihbarat organizasyonları, bu tarz kurumlar için çok değerli olan kalifiye siber güvenlik elemanlarını kadroda tutmak noktasında uzun süredir baskı altındalar.


İlginizi Çekebilecek Yazılar

İletişim | Gizlilik | Kullanım Koşulları