Ünlü Güvenlik Çözüm Şirketi Teknoloji Startup’larını Rekabete Davet Ediyor


Kaspersky Teknoloji Startup’larını Rekabete Davet Ediyor

Kaspersky Innovation Hub (IHub), yenilikçi teknoloji girişimleriyle iş birliği kurmak için tasarlanan Açık İnovasyon Programı çerçevesinde yürüttüğü çalışmalar için yeni başvuruları beklemeye başladı. Siber güvenlikle ilişkili çözümler geliştiren tüm girişim ekipleri ve bireysel projeler bu programa başvurabiliyor.

Teknoloji tabanlı en iyi girişimler pilot projelerin bir parçası olmaya davet edilecek. Burada girişimciler, Kaspersky ile birlikte ürün geliştirmek için çalışacak ve ürünlerini tüm dünyaya tanıtma fırsatı yakalayacak. Girişimciler ayrıca teknik konularda ve şirket yönetimi hakkında eğitimler alacak. Pilot aşamasını geçenler Kaspersky kanal ortaklarına (distribütörler ve bayiler), müşterilerine ve müşteri adaylarına erişebilecek.

Kaspersky IHub ikinci kez tüm dünyada girişimcileri çağırıyor. 2019’daki ilk çağrıya 49 ülkeden 258 başvuru yapıldı. Milano’da düzenlenen Demo Gününde fikirlerini sunan 12 finalist girişimden dördü Endüstriyel Nesnelerin İnterneti (IIoT), ulaşım, blok zinciri ve dolandırıcılık önleme teknolojileri alanlarında birinci oldu. Kazanan girişimler Kaspersky ile ortak çalışma yapma fırsatı yakaladı ve ürünlerini tüm dünyada tanınan bir siber güvenlik markasının desteğiyle piyasaya çıkardı. Yeni geliştirilen ürünler ayrıca şirketin portföyünde de yer aldı. Böylece yenilikçi çözümlerin geliştirilmesi için ortak bir yaklaşım benimsendi.

Bu yıl adaylar, Kaspersky Innovation Hub ve lider global kurumsal inovasyon platformu F6S tarafından hazırlanan yarışmalara katılmaya davet edildi. Kaspersky’nin hizmetlerini geliştirmeye ve müşteri ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik çalışmalarının bir parçası olarak, “tüm hayatın korunması” (aile koruması, ev güvenliği, gizlilik) ve oyunlar üzerine gelişmiş projeler üzerine çalışan ekipler için özel yarışmalar tasarlandı.

Tüzel kişiliğe sahip, ürün veya prototipleri bulunan, çok sayıda anlaşma yapmış ya da pilot projeler üzerinde çalışan girişimler için başvurular başladı. Teknik ve kurumsal onay ile birlikte girişimlerin yatırım fırsatları da F6S Corporate Innovation Analyst Insights ürünün yardımıyla Kaspersky ekibi tarafından değerlendirilecek. Girişimlerin sundukları ürün veya teknolojilerin somut siber güvenlik kullanım senaryolarındaki becerisi dikkate alınacak. Seçim sürecinde uzmanlar ayrıca, girişimlerin küresel siber güvenlik çalışmalarında Kaspersky IHub ile birlikte çalışmaya ne kadar hazır olduklarını ve ilgi gösterdiklerini değerlendirecek.

Kaspersky Innovation Hub Müdürü Vitaly Mzokov, “Yenilikçi girişimleri yeniden davet etmekten ve onlara Kaspersky gibi global bir lider ile birlikte çözümlerini onaylatma, büyütme ve ölçeklendirme fırsatı sunarak büyümelerini desteklemekten memnuniyet duyuyoruz. Güçlerimizi birleştirerek teknolojilerimizi iyileştirebilir, güvenlik ihtiyaçlarını hep birlikte daha hassas ve verimli şekilde karşılayabilir ve The Open Innovation Program’ın değerini ortaya koyduğu siber bağışıklık fikrine destek olabiliriz. Yalnızca teknoloji odaklı yeni girişimciler için değil müşterilerimiz için de bu yolda çalışmayı sürdürmekten mutluluk duyuyoruz.” dedi.

F6S CEO’su Sean Kane, “F6S platformu 4000 şirketin yenilikçi çalışmalarına destek olan global bir lider. Siber güvenlik alanında iş ortağı olarak Kaspersky ile birlikte çalışmaktan memnuniyet duyuyoruz. F6S önde gelen global teknoloji girişimlerinin milyarlarca dolar değerindeki büyümelerine destek veriyor. En iyi siber güvenlik girişimlerini ürün portföyüne eklemeyi amaçlayan Kaspersky’e yardımcı olacağımız için heyecanlıyız.” dedi.

Seçilen girişimciler projelerini bu yılki Demo Seçim Günleri’nde jüriye sunmak için davet edilecek. Etkinlik 27-28 Mayıs tarihlerinde Milano’da gerçekleşecek.

Daha fazla bilgi almak ve yarışmaya başvurmak için lütfen buraya tıklayın.

İnternet üzerinden başvurular 30 Nisan 2020 tarihinde sona erecektir.

F6S hakkında

3,5 milyon kişinin dahil olduğu F6S topluluğu tüm dünyada girişimcilere milyarlar aktarıyor.

F6S, 4000’den fazla kuruma inovasyon alanında destek vererek, teknoloji şirketleri ve girişimleri için Kavram Kanıtlama, Ortaklık, Birleşme ve Satın Alınma fırsatları yaratıyor.

Şirketler F6S’nin 3,5 milyon üyeli ağ, platform ve global analist ekibi topluluğundan yararlanarak açık inovasyon stratejileri için destek alıyor.


İlginizi Çekebilecek Yazılar


İletişim | Gizlilik | Kullanım Koşulları