Büyük Ölçekli Şirketlere Yönelik E-posta Güvenliği Çözümleri


Büyük Ölçekli Şirketlere Yönelik

E-posta Güvenliği Çözümleri

Trend Micro, Forrester tarafından hazırlanan yeni raporda strateji kategorisinde en yüksek puanı elde etti.

Siber güvenlik çözümlerinin küresel lider şirketi Trend Micro, Forrester Wave™: Büyük Ölçekli Şirket E-posta Güvenliği, 2019 İkinci Çeyrek raporunda lider olarak konumlandırıldı. Trend Micro, “teknoloji liderliği” alt başlığında (ürün stratejisi başlığı altında), “dağıtım seçenekleri” ve “bulut entegrasyonu” alanlarında alınabilecek en yüksek puanı alarak strateji kategorisinde 12 önemli üretici arasında en yüksek puanı elde etti.

Forrester, Trend Micro’yu tanımlarken "Müşteriler en güçlü yanlarının etkinlik, dağıtım kolaylığı ve yapılandırılabilirlik olduğunu vurguladılar" yorumunu kullandı. Raporda ayrıca kötü niyetli ve zararlı yazılımların yer aldığı e-postalara karşı savunma için çözüm arayışında olan büyük şirketlerin Trend Micro'yu gözden geçirmeleri gerektiğine de dikkat çekildi.

E-postaların bir numaralı tehdit unsuru olmaya devam ettiğini, bunun da kendilerini sürekli yenilikler yapmaya yönelten itici güç olduğunu vurgulayan Trend Micro Türkiye ve Yunanistan Genel Müdürü Hasan Gültekin sözlerine şöyle devam etti: “Analist değerlendirmeleri, çözümlerin değerlendirilmesinde kritik önem taşıyor. Bu son raporda, 2018’de 41,5 milyardan fazla tehdidi birlikte engellememize yardımcı olan Office 365 ve Gmail gibi bulut e-posta platformlarını koruyan çözümlerimizin yanı sıra yazım tarzı analizi ve bilgisayar önsezisi gibi en yeni yapay zeka (AI) özelliklerimiz de değerlendirmede göz önüne bulunduruldu”

Trend Micro’nun geçen yıl engellediği tehditlerin yaklaşık yüzde 86’sı e-posta yoluyla geldi. Oltalama, kurumsal e-posta dolandırıcılığı (BEC), kötü niyetli URL’ler, kötücül ekler ve yanlışlıkla ya da kasıtlı veri kayıplarının hepsi kurumların karşılaştığı ortak zorluklar olarak öne çıkıyor.

Trend Micro kullanan büyük ölçekli şirketler, on yıllara dayanan e-posta güvenlik uzmanlığıyla gelecekteki tehditleri tahmin edebilecek stratejik bakış açısının birlikteliğinden oluşan bir çözüm reçetesine sahip oluyorlar.

Bu ve diğer tehditlere karşı kapsamlı bir koruma sağlamak için üzerinde hemfikir olunan yaklaşım, güvenlik tekniklerinin nesiller arası karışımıdır. Bu tekniklerden biri, e-posta içeriğini analiz ederek BEC sahtekarlıklarını belirlemeye yardımcı olan AI destekli Yazım Tarzı DNA’sını içeriyor. Bugüne kadar bu özellik 160 kuruma karşı 5.400 saldırıyı tespit ederek olası 858 milyon dolarlık zararı engelledi. Trend Micro’nun önde gelen bir diğer özelliği de bilgisayarlı görme analiz teknolojisini makine öğrenimi ile birleştirerek sahte oturum açma sayfalarını “görmek”, böylece oltalama ve hesapların ele geçirilmesine karşı koruma sağlamak.

Trend Micro’nun e-posta güvenliği, BT altyapısının tüm katmanlarından elde ettiği istihbarattan faydalanarak tümleşik güvenlik yaklaşımı sunuyor. Sunulan çözümler; cihaz (fiziksel ve sanal), şirket bünyesinde kullanılan (on-premise) yazılım, SaaS hizmeti ve hibrit bir çözüm olarak çoklu kurulum seçenekleriyle kullanılabiliyor. Trend Micro, gelişmiş tehdit koruması için bulut tabanlı API + SMTP çözümü üzerinden çift katmanlı koruma sunan tek üretici olarak da rakiplerinden farklılaşıyor.


İlginizi Çekebilecek Yazılar

İletişim | Gizlilik | Kullanım Koşulları