Cloud Kullanımından Korkmamalısınız


vcom-software-download-instructions-cloud-support

Bugünlerde sürekli dönen data hırsızlığı haberlerinden sonra inanmak güç de olsa cloud sistemleri data güvenliğinizi sağlamak için yapılmıştır.

Cloud kullanımı en kısa sürede data indirmek ve bu dataları kaybetme riskini en aza indirmek demektir. Cloud serverları birden fazla lokasyonda tutulmaktadır. Bu demektir ki bir server kapansa bile, diğerleri sayesinde datalar asla kaybolmaz.

Güvenlik konusunun hiçbir zaman garanti olmadığı tabi ki unutulmamalıdır ancak sadece şirketler değil kişi bazında da cloud servisleri hem çok yararlı hem de nispeten güvenlidir. Bu sebeple cloud servislerinden maksimum verimi almak için kendi güvenliğinizi kendiniz sağlamalısınız.

İşte cloud datalarını korumak için atabileceğiniz 4 adım:

1. Cloud servislerinin sunduğu herşeyden avantaj sağla: Birçok cloud sistemi ekstra güvenlik sunuyor. Çifte doğrulama sistemi ile datalarınızı daha güvenli hale getirebilirsiniz.

2.Her oşeyi Şifreleyin: Cloud hesabınız hacklense bile hackerlar şifreli belgeleri açmakta çok zorlanacaklardır.

3.Güçlü Bir Şifre Oluşturun

4.Erken Başlayın: Büyük şirketlerin daha güçlü korumaya sahip olmasının temel nedeni güvenlik önlemlerini daha erken almaları ve zaman içerisinde güçlendirmeleridir.İlginizi Çekebilecek Yazılar

İletişim | Gizlilik | Kullanım Koşulları