COVID-19 İLE MÜCADELEYE YERLİ ANTİVİRÜS’TEN 100 MİLYON TL’LİK DESTEK


COVID-19 İLE MÜCADELEYE YERLİ ANTİVİRÜS’TEN 100 MİLYON TL’LİK DESTEK

T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı tarafından yerli siber güvenlik ekosistemini geliştirmek amacıyla kurulan Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi üyesi olan CHOMAR Antivirus bu zorlu dönemde desteğini açıkladı.

Şirket; Mayıs ayı boyunca sürecek olan kampanyada tüm sağlık çalışanları ve güvenlik güçleri mensuplarına Ocak 2022’ye kadar geliştirmiş olduğu yerli siber güvenlik ürünlerini ücretsiz sağlayacak.

Şirket CEO’su S. Bilgehan Üstündağ; bizler için COVID-19 salgını süresince vatandaşlarımızın sağlığından ve esenliğinden daha önemli hiçbir şey bulunmadığını belirterek, ülke olarak COVID-19 ile mücadele ettiğimiz şu günlerde sağlığımızın yanı sıra dijital dünyada da vatandaşlarımızı koruyabilmek için ihtiyaçları olan siber güvenlik yazılımlarını ücretsiz sunmayı taahhüt ettiğini dile getirdi. Bu bağlamda Mayıs ayı boyunca devam edecek ve toplamda 1 milyon kişiyi kapsayan kampanyanın birinci fazında yaklaşık 100 milyon Türk Lirası değerinde siber güvenlik ürünlerini ücretsiz olarak kullandıracaklarını ve bu ölçekte yapılan en büyük kampanyaya başladıklarını vurguladı. 

Üstündağ ayrıca ücretsiz sağlanacak yazılımlar ile süreçte ihtiyaç olan bu talebin yabancı menşeili yazılımlar ile sağlanmasının önüne geçeceğini, yabancı menşeli ürün alımına ödenecek dövizin ise ülke içerisinde kalacağını belirtti.

Üstündağ; Mersin Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nde %100 yerli teknoloji ile geliştirdikleri ‘’CHOMAR Antivirus’’ siber güvenlik ürünleri ile ülkemizin siber alandaki güvenliğini sağlamanın birinci öncelikleri olduğunu ve bu alandaki çalışmalarını her geçen gün güçlendirmeye devam edeceklerinin altını çizdi.

CyberMag Dergisi Genel Yayın Yönetmeni A.Oğuzhan ALKAN(Solda) & CHOMAR Antivirus Şirket CEO'su Bilgehan ÜSTÜNDAĞ

 

Son olarak kampanya kapsamında ücretsiz ürünleri kullanmak için 31.05.2020 tarihine kadar www.chomar.com.tr adresinden kurumsal e-posta adresleri ile hesap oluşturmalarının yeterli olduğunu belirten Üstündağ, bu zor günlerde farklı destekler sunmaya devam edeceklerini belirtti. 

 


İlginizi Çekebilecek Yazılar


İletişim | Gizlilik | Kullanım Koşulları