En iyi siber korumayı Kaspersky Lab sağlıyor: Kaspersky Lab yıllık TOP3 metriğinde yine en üstte


Kaspersky Lab, internet güvenliği alanında bir yıl boyunca yapılan bağımsız testlerde rakiplerini geride bırakarak, TOP3 derecelendirmesi kapsamında 4 yıl üst üste birincilik konumuna ulaştı. Bu tutarlılık ve performans kalitesi, Kaspersky Lab'ın mevcut alternatifler arasında şüphesiz en iyi siber korumayı sunduğunu ortaya koyuyor. Daha da önemlisi, Kaspersky Lab ürünlerinin TOP3’te, yani en iyi üç çözüm arasında bulunma oranı da yıldan yıla artarak şirketin pazar liderliği konumunu güçlendirdi.

Siber tehdit ve suçluların sofistike nitelikleriyle birlikte gelişmeye devam Kaspersky Lab ürünleri, bağımsız araştırma laboratuvarlarının testlerinde herhangi diğer bir çözüm sağlayıcıya kıyasla en yüksek oranda ilk üçte yer alıp (%90), ayrıca kendi performansını da daha önceki yıllara göre  geçerek, 2015'e kıyasla %8 artırdı.

TOP3 derecelendirmesi, güvenlik çözümü sağlayıcılarının performanslarının, IT güvenlik sektörünün bağımsız testleri tarafından yıllık bazda Kaspersky Lab tarafından düzenli olarak değerlendirilmesi sonucu ortaya çıkıyor. 2016 boyunca bağımsız testler için gönderilen tüketici ve kurumsal odaklı ürünler TOP3 derecelendirmesinde karşılaştırılarak bilinen, bilinmeyen ve gelişmiş tehditlere karşı sağladıkları korumaya göre sıralandı. Adından da anlaşılacağı üzere TOP3 derecelendirmesi, yıl boyunca en iyi skoru elde eden en iyi üç şirketin sıralaması anlamına geliyor. Her bir şirket, dahil olduğu bağımsız testlerin sayısına oranla ilk üçte ne sıklıkta yer aldığına göre bir puan alıyor.

Son derece titiz olan test sürecinde her bir şirketin sıralaması için sadece şeffaf ve açık testlerin sonuçları dikkate alınıyor. AV-Test ve AV-Comparatives testlerinin hakim olduğu sıralamaya, aralarında SELabs and VirusBulletin’in de bulunduğu test laboratuvarları de etki ediyor. IT güvenliği sektöründe güvenilir bir konuma sahip olan bu laboratuvarlar, yaptıkları testlerdeki  şeffaflıkla tanınıyor.

2016 yılında Kaspersky Lab, fidye yazılımları, yazılım açıklarından yararlanılması, finansal kötü amaçlı yazılımlar, APTler, kimlik hırsızlığı ve benzeri tehditlere karşı kullanıcıları korumak adına yeteneklerinin analiz edildiği 78 ayrı bireysel teste girdi. Şirketin ürünleri bu testlerin 70'inde ilk üç sırada yer aldı. Daha da önemlisi, bu testlerde elde ettiği 55 adet birincilik, en yakın rakibinden 35 fazlaydı. Böylece Kaspersky Lab sadece sektöründe en iyi sonucu elde etmekle kalmayıp, rekabette de oldukça öne çıkıyor ve üst üste dört yıldır en üst konumdaki yerini sağlamlaştırmış oluyor.

Kaspersky Lab Anti-Zararlı Yazılım Araştırma Direktörü Timur Biyachuev, “Küresel bir siber güvenlik hizmeti ve ürünü sağlayıcısı olarak 20. yılımıza girerken, TOP3 derecelendirmesinin en üst noktasındaki konumumuz, sunduğumuz çözümlerin gücünün bir kanıtıdır. Bu bizi, evinde güvenlik yazılımları kullanan insanlardan çok uluslu markalara kadar geniş yelpazedeki kullanıcılarımıza güvenilir ve kanıtlanmış siber güvenlik koruması sağlamak konusunda daha da teşvik ediyor.

Mevcut ve gelecekteki tehditlerle başa çıkma konusundaki eşsiz yaklaşımımız, ürünlerimizin mevcut en kapsamlı korumayı sunmaya devam ettiği anlamına geliyor. İnsan zekasını ve teknolojiyi - HuMachine olarak adlandırdığımız yaklaşımla - harmanladığımız ürünlerimizin dijital hayatın her alanında müşterilerimizi koruduğu kanıtlanmıştır” diyor.


İlginizi Çekebilecek Yazılar





İletişim | Gizlilik | Kullanım Koşulları