Ericsson’dan KOBİ’lere yönelik ‘Yeni Teknolojiler Semineri’


Ericsson’dan KOBİ’lere yönelik ‘Yeni Teknolojiler Semineri’

 

Ericsson, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) ve Haberleşme Teknolojileri Kümelenmesi (HTK) ortaklığında Ankara BTK Merkez Yerleşkesinde düzenlenen etkinlikte 40 farklı KOBİ ve firmanın temsilcileri ile bir araya geldi

Ericsson Türkiye, Bilgi ve İletişim Teknolojileri sektöründe Türkiye’nin küresel çekim merkezi haline gelmesine yönelik çalışmaları kapsamında, telekom alanındaki teknolojik yenilikleri paylaşmak, bilgi paylaşımını artırmak ve iş birliklerini geliştirmek üzere ‘Yeni Teknolojiler Semineri’ düzenleyerek KOBİ’ler ile bir araya geldi.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nda düzenlenen seminere KOBİ’lerin yanı sıra BTK Başkanı Dr. Ömer Fatih Sayan, Kurum Başkan Yardımcıları, Kurul Üyeleri, Haberleşme Teknolojileri Kümelenmesi üyeleri ve çok sayıda sektör temsilcisi katıldı.

Bilgi teknolojileri ve iletişim sektörünün, ülke ekonomisi ve ülkelerin geleceği açısından hayati öneme sahip olduğunu belirten Başkan Dr. Ömer Fatih Sayan, Ericsson Türkiye’nin, ülkemizin en köklü telekomünikasyon tedarikçisi konumundaki şirketlerinden biri olduğuna dikkat çekti ve “Teknoloji kavramı, kelime anlamı olarak, insan hayatını kolaylaştıran teknik ve yöntemlerin tümünü ifade ediyor. Günlük yaşantımızda ise teknoloji sözcüğü bilgi ve iletişim ile özdeşleşmiş durumda. Öyle ki, yeni teknoloji denildiğinde akla ilk olarak haberleşme ve bilişim alanındaki gelişmeler geliyor. Bunun böyle olması aslında çok doğal; çünkü bilgi ve iletişim teknolojileri günlük hayatı ve toplumların kültürlerini şekillendirmekte, yeni toplumlar inşa etmektedir. Sizler, toplumu dönüştüren bu teknolojileri üreten, bunun için Ar-Ge yapan ya da teknolojinin hayata geçirilmesi için üretim yapan taraftasınız. Biz ise teknolojinin kullanımı ve kamu yararı için kurallar oluşturan, ilgili tarafları koordine eden taraftayız” şeklinde konuştu. 

BTK Başkan Yardımcısı Gazali Çiçek ve Ericsson Ar-Ge’den sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Fatma Özdemir’in de konuşmalarıyla yer aldığı seminerde; 5G, Nesnelerin İnterneti (IoT), yüksek performanslı ağlar, bulut teknolojileri ve dijital servislerin KOBİ’lerin yeni iş modellerini geliştirmesinde oynadığı kilit rollere değinildi. KOBİ’lerin teknoloji alanında yürütülen Ar-Ge projelerine sağlayacağı katkılar konusunda takip edilecek yol haritaları konusunda bilgi verildi. Seminer sonunda katılımcıların yetkililere sorularını yöneltmesinin ardından katılım belgeleri şirketlere takdim edildi.


İlginizi Çekebilecek Yazılar

İletişim | Gizlilik | Kullanım Koşulları