Fortinet Yeni Dijital Risk Koruma Hizmetini Açıkladı


Fortinet Yeni Dijital Risk Koruma Hizmetini Açıkladı

FortiRecon, kurumların harici saldırı yüzeyini sürekli olarak izleyip marka riskini belirlemek ve tehditlere karşı daha erken ve daha hızlı hareket etmek amacıyla makine öğrenimi, otomasyon ve insan zekasını birleştiriyor.


Kapsamlı, entegre ve otomatik siber güvenlik çözümlerinde dünya lideri Fortinet®, kurumların marka itibarını, kurumsal varlıklarını ve verilerini koruyarak risk durumunu yönetmek ve anlamlı eylemler önermek için öğrenen makineler, otomasyon yetenekleri ve FortiGuard Labs'ın güvenlik uzmanlarını kullanan güçlü bir kombinasyon olan Dijital Risk Koruma Hizmeti (DRPS) hizmeti FortiRecon'u duyurdu. FortiRecon, bir siber saldırının ilk aşaması olan keşif aşamasında saldırılara karşı koymak için Harici Saldırı Yüzey Yönetimi (EASM), Marka Koruması (BP) ve Saldırgan Merkezli İstihbarat (ACI) genelinde dıştan içe üçlü bir koruma kapsamıyla, sonraki aşamalarda karşılaşılabilecek tehditlere ait riskleri, süreleri ve maliyeti önemli ölçüde azaltıyor.FortiRecon şirketlere, saldırgan gözünden bakabilme olanağı sağlıyor 

FortiRecon'un piyasaya sürülmesiyle Fortinet, kurumsal şirketlere, saldırganların bir kurumu dışarıdan nasıl gördüğünü anlayabilecekleri güçlü bir araç sağlıyor. Böylece siber güvenlik ekiplerini, C-Seviyesini ve risk ve uyumluluk yönetimini riskin nasıl önceliklendirileceği ve şirketin performansının ve genel güvenlik duruşunun nasıl iyileştirileceği konusunda bilgilendirmeye yardımcı oluyor. FortiRecon, şirketlere üç alanda tutarlı ve kapsamlı hizmet sunuyor:

  • Harici Saldırı Yüzeyi İzleme: Kurumların risk profillerini anlamalarını ve riskleri erkenden azaltmalarını sağlıyor. Açıkta kalan, bilinen ve bilinmeyen kurumsal varlıkları ve ilgili güvenlik açıklarını belirlemek ve kritik sorunların düzeltilmesine öncelik vermek için kurumun ve bağlı kuruluşlarının hem içeriden hem dışarıdan nasıl göründüğünü anlamalarını sağlıyor.
  • Marka Koruma: Kurumların markalarını korumalarına ve müşterilerine yönelik riskleri belirlemelerine olanak tanıyor. Markalı algoritmalar, siber tehdit aktörleri tarafından kullanılan tüm yaygın teknikleri, yani web tabanlı yazım hatalarını, bozulmuş içerikleri ve başkalarının kimliğine bürünme olaylarının yanı sıra kimlik bilgisi sızıntılarını ve sosyal medyada marka kimliğine bürünme durumlarını tespit ediyor.
  • Saldırgan Merkezli İstihbarat: Kurumların saldırganları daha iyi anlamaları ve varlıkları korumaları için sektöre ve coğrafyaya özel bir kapsam sağlayarak SOC ekiplerinin güvenlik farkındalığını artırıyor.

İş ortakları FortiRecon'u, Fortinet Security Fabric' ile birlikte satın alabildikleri gibi kolayca okunabilir raporlar sunan ve müşterilerinin şirketlerine, verilerine ve marka itibarına yönelik riskleri hızla anlamalarını sağlayan tek başına veya satıcıdan bağımsız bir çözüm olarak da satın alabiliyorlar. FortiRecon ayrıca iş ortaklarının müşterilere çeşitli tespitler sağlayabileceği risk kategorilerini genişletiyor ve yalnızca daha geleneksel güvenlik çözümlerine yatırım yapmış yeni müşteriler bulma fırsatını artırıyor.Fortirecon ile Fortinet'in erken tespit ve müdahale portföyü ve sektör lideri güvenlik hizmetleri gelişiyor
FortiRecon, Fortinet'in FortiNDRFortiXDRFortiDeceptorin-line sandboxing'in yanısıra FortiAnalyzerFortiSIEM ve FortiSOAR ile gelişmiş otomasyonu içeren, güçlü erken tespit ve gelişmiş yanıt ürünleri portföyünü tamamlıyor. SOC ekiplerinin başarısına ve kurumların korunmasına kendisini adayan Fortinet, siber güvenlik değerlendirmeleri ve hazırlık, playbook geliştirme, masa üstü eğitim, Incident ResponseMDR ve SOC-as-a-service gibi geniş bir dış kaynak hizmetleri portföyü sunuyor. Bu kombine ürün, Fortinet Security Fabric ve genişletilmiş ekosistemdeki birçok iyileştirmenin yanı sıra, kurumların SOC'sini FortiGuard Labs siber güvenlik araçları ve uzmanlarıyla güçlendiriyor ve SOC ekiplerinin odak, kontrol ve hızı yeniden kazanmasına yardımcı olarak basitleştirme ve otomasyon sağlıyor.

FortiRecon demosu, RSAC 2022'deki Fortinet standında
Fortinet, bu yılki RSA Konferansında Platin Sponsor olacak ve Moscone Center Kuzey Salonu'ndaki 5855 numaralı stantta ürün demoları, canlı gösteri ve Fortinet Expert Bar yer alacak. Stantta ayrıca FortiRecon demosu da olacak.    


İlginizi Çekebilecek Yazılar

İletişim | Gizlilik | Kullanım Koşulları