Hackerlar Youtube Videolarının Beğenmeme Sayısını Vietnam Adresiyle Arttırıyor


youtube-logo-full_color

Güvenlik araştırmacıları, hackerların botlar kullanarak bazı Youtube videolarını yüksek dislike sayılarına ulaştırdıklarını ve bu yolla Youtube'da tavsiye edilenler listesinden düşürmeye çalıştıklarını ortaya çıkardı.

Youtube sansürsüz ve tarafsızlıkta en büyük kaynaklardan biri durumunda ama her zaman fikirlerinize karşı olan insanlar olacaktır. Anonim gibi görünen politik destekli hackerlar sık sık internet sitelerini offline duruma getiriyorlar ve bu durum Youtube'un band genişliğini büyük bir oranda düşürüyor.

Hacker'lar , bazı Youtube videolarının like sayılarını düşürerek önerilmesine engel olmaya çalışıyorlar.

Satılık Youtube beğenmemeleri

Bütün bloggerlar yakın bir zaman önce dislike'ların aynı adresten yani Vietnam'dan geldiğini farkettiler.

Araştırmacılar bu konunun daha ileriye gittiğine inanıyorlar. Dislikeların çoğunlukla bir bilgisayardan geldiğini, hacker'ların bir program sayesinde otomatik olarak dislike yaptıklarını farkettiler.

Birden çok bilgisayarda botnet kullanmak yerine, hacker'lar bir bilgisayar üzerinde proxy aracılığıyla adreslerini Vietnam olarak gösteriyorlar.

Zayıf Modemler Hacker'ların Rüyası

Bilgisayar sistemleri botnetlere katılmaya pek uygun olmadığı için siber suçlular yeni bir yöntem olarak zayıf modemleri hedef alıyor. IP ve modem dağıtıcıları güvenlik ölçütlerini arttırmaları gerekiyor.İlginizi Çekebilecek Yazılar

İletişim | Gizlilik | Kullanım Koşulları