Hitachi Vantara’nın Hedefi Türkiye’de %30 Büyümek


Hitachi Vantara’nın Hedefi Türkiye’de %30 Büyümek

Veri yönetimi çözümleri sunmak üzere akıllı ve yenilikçi teknolojilere imza atan ve 2018 yılında iyi bir performans gösteren Hitachi Vantara Türkiye, 30 kişiye ulaşan uzman ekibiyle pazardaki agresif büyümesini sürdüreceğini ve 2019 yılındaki büyüme hedefinin %30 olduğunu açıkladı. Şirket ayrıca Hitachi’nin bu yıl düzenlediği global satış etkinliğinde, EMEA bölgesindeki çok sayıda ülkeyi geride bırakarak, Türkiye’de faaliyet gösteren en büyük petrol rafineri şirketinde uygulamış olduğu veri analitiği projesiyle birincilik ödülünü alma başarısını da gösterdi.

Operasyonel Teknolojide Uzmanlık Gücü

Veri Yönetimi konusunda uzman ve iddialı bir şirket olan Hitachi Vantara verinin depolanması, korunması, yedeklenmesi ve üretilen verilerin büyük veri ortamlarında analize hazır hale getirilmesi ile verinin anlamlandırılması süreçlerinde etkin çözümler sunuyor. Fortune 500 listesinde yer alan şirketlerin %80‘inden fazlasına veri odaklı çözümler sunan Hitachi Vantara’nın Türkiye Genel Müdürü Önder Sönmez, “Müşterilerimizin satışlarını ve operasyonel verimliliklerini arttıracak çözümler sunuyoruz. Verinin önemini kavrayıp bu değerli aktifi doğru kullanan firmalar için stratejik bir çözüm ortağıyız. Çünkü bu çözümleri ortaya koyarken bir endüstri devi olan Hitachi’nin Operasyonel Teknoloji konusundaki tecrübesini de sunabilen piyasada benzeri olmayan bir şirketiz. Örneğin, imalat sektöründe, öngörülebilir bakım konusunda yaptığımız çalışma sayesinde yıllık gelirler üzerinde %4’lük bir iyileşme sunuyoruz. Buna süreçlerin düzeltilmesi, arızalı ya da hatalı ürünlerin azalması, kesintiden dolayı işçilere ektra para ödenmemesi gibi kalemler dahil. Bu rakamları çıkarabilecek analizleri de yapabiliyoruz. Makine öğrenmesi, Yapay Zekayı destekleyen ve değer yaratan veri yönetimi çözümlerimiz sayesinde iş ortaklarımızın verilerini saklamalarına, korumalarına, zenginleştirmelerine, etkinleştirmelerine ve maddi değere dönüştürmelerine de yardımcı oluyoruz” dedi.

2018 yılı zor olmasına rağmen büyüme yakaladık

2018’in zor ama çok iyi performans gösterdikleri bir yıl olduğuna ve önemli büyük projelere imza atarak gerçek anlamda bir büyüme yakaladıklarına dikkat çeken Önder Sönmez konuşmasını şöyle sürdürdü: “2019 odağımız 2018 odağımız ile tamamen aynı ama tek bir farkla. Bu yıl daha geniş bir kadro ile pazar payımızı agresif biçimde arttırmak hedefindeyiz. Pek çok yetenekli yeni arkadaşımız aramıza katıldı ve ekibimizin sinerjisi ile tüm çözümlerimizi uzun süredir daha yakın çalıştığımız çok değerli iş ortaklarımıza butik yaklaşımla sunacağız. Bu yıl iş ortaklarımız ile çok daha yakın ve derin çalışmayı planlıyoruz. 2019’un ilk 3 ayı gayet iyi geçti ve bu bizim finans yılımızın son çeyreğiydi. Telekom’dan Finans sektörüne, üretim ve hizmet firmalarına kadar geniş bir yelpazede önemli projelere değer kattık”.

2019 yılında pazardan daha fazla büyüyeceğiz

2019 yılında %30 gibi bir büyüme hedefi koyduklarını söyleyen Önder Sönmez, bu büyüme oranının pazar büyümesinden daha yüksek olmasının pazar paylarını arttırmak hedefinden kaynaklandığını da sözlerine ekledi. Sönmez: “Türkiye’de yapacak çok iş var. Özellikle depolanan veya çok sayıda kanaldan sürekli akan verinin en değerli aktifi olduğunu farkeden firmaların sayısı her geçen gün artıyor. Yapılan araştırmalar şirketlerde bulunan verinin %90’ının karar vermede ve ileriye yönelik tahminlerde kullanılamadığını gösteriyor. Bardağın dolu tarafından bakarsak bu durumun hem ülkemizin gelişmesi hem de bizim sürekli büyümemiz ve pazar payımızı arttırmamız için en önemli fırsat olduğunu düşünüyoruz” dedi.

Hitachi Türkiye’deki gücünü artıracak

Yeni müşteriler, yeni iş yapış şekilleri, yeni sektörler ve daha kuvvetli ve özellikle de ismi daha çok duyulacak bir Hitachi görüleceğinin altını çizen Sönmez, Hitachi Vantara ile 4 önemli Hitachi şirketinin yakın çalıştığını, bu sinerjinin önemli bir avantaj olduğunu düşündüğünü ve bu durumu müşteri ve iş ortaklarına daha çok değer katmak için kullanacaklarını da ifade etti.


İlginizi Çekebilecek Yazılar

İletişim | Gizlilik | Kullanım Koşulları