HUAWEI Akıllı Şehir Vizyonunu Almanya’ya Taşıyor


HUAWEI Akıllı Şehir Vizyonunu

Almanya’ya Taşıyor

 

Almanya Duisburg Belediye Başkanı Sören Link liderliğindeki 19 kişilik bir resmi heyet, 4 Eylül’den itibaren HUAWEI’in Shenzhen’deki ana merkezini ziyaret ederek akıllı şehir gelişimindeki iş birliklerini güçlendiriyor. Bu iş birliği, Duisburg’u akıllı devlet, akıllı liman lojistiği, akıllı eğitim, akıllı altyapı, 5G ve geniş bant, akıllı evler ve kentsel IoT çalışmalarıyla geleneksel endüstriyel bir şehirden hizmet odaklı akıllı şehre dönüştürmeye odaklanacak.

Kuşak ve Yol Girişimi’nin (The Belt and Road Initiative) Avrupa’daki ekonomik merkezi olan Duisburg, dünyanın en geniş iç limanı olmasının yanı sıra, Avrupa’yı Çin’e bağlanan iş ve lojistik merkezi. HUAWEI ve Duisburg arasındaki iş birliği, uluslararası açık ve kooperatif bir ekosistem kurmaya dayanıyor. Duisburg ve HUAWEI, Ocak 2018’de e-Devlet altyapısı bulut bilgi işlemle çalışan, 5G ve diğer bağlantı teknolojileriyle kurulacak IoT ağının akıllı şehrin sinir sistemi olacağı bir dijital teknik referans şehri kurmak için birlikte çalışacaklarını duyurarak bir mutabakat anlaşması imzaladılar. Haziran 2018’de Almanya’da gerçekleşen CEBIT fuarında, HUAWEI ve Duisburger Versorgungs- und Verkehrsgesellschaft mbH (DVV), “Rhine Cloud” ve Akıllı Şehir hizmetleri üzerine bir çerçeve anlaşması imzaladılar.

Shenzhen şehrinde HUAWEI’nin genel merkezini ziyaret edecek Duisburg hükümet heyeti, akıllı şehir uygulamaları, IoT çözümleri ve bulut veri merkezi ağları çözümleri ve bu çözümlerin Duisburg’un toplumsal ve ekonomik dönüşümü hızlandırma vizyonuna ulaşmasında nasıl yardımcı olacağını inceleyecek. Heyet aynı zamanda olay ataması, temsilcilikler arası uygulamalar, risk izleme, veri paylaşımı, karar alma desteği, kalite kontrolü ve veri görselleştirme gibi gerçek hayattaki akıllı şehir yönetimi uygulamalarını deneyimlemek üzere HUAWEI’in kurulmasına yardımcı olduğu komuta merkezini de ziyaret edecek.

 

Bununla birlikte heyet, akıllı drone şirketi EHang, Inc. ve BYD Company Ltd. olmak üzere iki HUAWEI ortağı tarafından işletilen deneyim merkezini de ziyaret edecek. Heyet, 5G tabanlı yeni nesil bir araç olan Ehang’ın yolcular için kendinden sürüşlü gemisini ve BYD’nin en yeni raylı ulaşım çözümü SkyRail’i de deneme fırsatı bulacaklar.

Gelecekte, HUAWEI ve ortakları Duisburg’a 5G LTE teknolojisi ve kablosuz geniş bant ağlarda öncü uzmanlık ve çözümler sağlayacak. Bu destek, Duisburg’un kendinden sürüşlü otonom araçlar, akıllı lojistik ve Endüstri 4.0 gibi alanlarda gelişimini önemli ölçüde hızlandıracak.

Belediye Başkanı Sören Link yaptığı konuşmada, “Duisburg’u akıllı bir şehre dönüştürmek için HUAWEI ile birlikte çalışmaktan mutluluk duyuyoruz. Süreç sırasında HUAWEI ile pek çok heyecan verici projemiz oldu ve bu projeler çalışmalarımıza ilham verdi. Duisburg halihazırda Çin ile sıkı bağlantılara sahip. HUAWEI ile iş birliğimiz dolayısıyla Çin’le ortaklığımız daha da güçlü bir şekilde büyüyor” dedi.

HUAWEI Enterprise İş Grubu Endüstri Pazarlama ve Çözüm Departmanı Başkanı Yu Dong ise yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Bu, HUAWEI ile Duisburg arasında geleceğe yönelik ve uzun vadeli bir iş birliğidir. HUAWEI, dünya çağında 120’den fazla şehirde uygulanan zengin kurulum tecrübesi ve yerelleşmiş uygulama yetenekleriyle birlikte akıllı şehirlerin oluşumu için gereken bütünleşik, yenilikçi, açık ve güvenilir platformları sağlıyor. Duisburg’u Batı Avrupa’da yenilikçi ve dijital bir teknik referans şehrine dönüştürmek, kentsel yaşam kalitesini iyileştirmek ve aynı zamanda vatandaşların, kurumların ve yatırımcıların güvenini artırmak için çaba gösteriyoruz. Aynı zamanda Duisburg’u küresel yatırımcılar, tedarikçiler ve iş ortakları için yeni ve açık bir akıllı şehir ekosistemine çevirmeyi de amaçlıyoruz.”

 

 


İlginizi Çekebilecek Yazılar

İletişim | Gizlilik | Kullanım Koşulları