İleri Yaştaki Yetişkinler İçin Geliştirilen Görüntülü Arama Özellikli 4G Akıllı Saat IFA 2019’da Tanıtıldı


İleri Yaştaki Yetişkinler İçin Geliştirilen Görüntülü Arama Özellikli

4G Akıllı Saat IFA 2019’da Tanıtıldı

TCL Communication, IFA 2019’da en yeni giyilebilir cihazı TCL MOVETIME Aile Saati MT40s’i tanıttı. Bu giyilebilir cihaz, ileri yaştaki yetişkinlerin birine ihtiyaç duymaksızın günlük hayatlarını kolayca sürdürmelerine yardımcı olacak ilgi ve desteği sunan özel bir cihaz olarak tasarlandı. TCL MOVETIME Aile Saati MT40s; kullanıcıların arkadaşları ve aileleriyle 4G bağlantısı sayesinde iletişimde kalmalarını, görüntülü arama, fotoğraf paylaşma ve sesli mesaj gönderme seçeneklerinden faydalanmalarını sağlıyor. Güvenli bölge ve özelleştirilebilen konum belirleme özelliğiyle donatılan bu akıllı saat; aktivite izleyici, uyku gözlemleyici, ilaç ve randevu hatırlatıcı özellikleriyle ileri yaştaki yetişkinlerin sağlıklı ve aktif bir yaşam sürmesini de daha kolay bir hale getiriyor. Tüm bu özelliklerin yanı sıra TCL MOVETIME Aile Saati MT40s, basit ve büyük yazı tipine sahip sezgisel arayüzüyle kolay kullanım sunan bir tasarımla geliyor. 

TCL Communication Global Satış ve Pazarlama Genel Müdürü Peter Lee, “Küresel olarak ele alındığında, ileri yaştaki yetişkin nüfusunun diğer yaş gruplarından daha hızlı bir artış gösterdiği bilgisine ulaşılıyor. Öyle ki, 2050’de her 6 kişiden 1’inin 65 yaşının üstünde olacağı öngörülüyor. İleri yaştaki aile üyelerimiz günlük bakımı ve kimseye ihtiyaç duymadan vakit geçirirken sevdikleriyle bağlantıda kalmayı hak ediyor. Ailelerin, arkadaşların ve bakıcıların ileri yaştaki aile üyeleriyle rahatlıkla bağlantıda kalmasını sağlayan özellikleriyle TCL’nin MOVETIME Aile Saati MT40s, kullanıcıların aktif ve sağlıklı bir yaşam tarzının tadını çıkarmaları için mükemmel bir cihaz” diye konuştu. 

Basit arayüzüyle kolay kullanımlı akıllı saat

MOVETIME Aile Saati, ileri yaştaki yetişkinlerin aileleri ve arkadaşlarıyla her daim bağlantıda kalmalarını sağlıyor. İleri yaştaki yetişkinler tüm gün boyunca rahatlıkla saatin dâhili kamerası ve 4G bağlantısı sayesinde tekli sohbetlerde veya grup sohbetlerinde sesli mesaj, fotoğraf ve emoji paylaşımı yapabiliyor. MOVETIME Aile Saati’nin büyük ve kolay okunan yazı tipinin yanı sıra basit arayüzü, kullanıcıların cihazı kolayca kullanabilmelerini sağlıyor. 

Acil durumlarda kolay SOS mesajı gönderebilme özelliği

İleri yaştaki yetişkinler, MOVETIME Aile Saati’nin konum belirleyici uygulamasıyla güvende kalıyor. İleri yaştaki yetişkinler iyi hissetmezlerse veya yollarını kaybederlerse, aileleri üçüncü taraf haritalarıyla hassas coğrafi konum belirleme özelliğinden yararlanarak kendilerine kolayca ulaşabilirler. Aile üyeleri, saatin sunduğu özelleştirilebilir güvenli bölge, bildirim ve konum geçmişi özelliklerini kullanarak sevdiklerinin nerede olduğundan emin olabilirler. Acil bir durum olduğunda ise ileri yaştaki yetişkinler hemen yardım almak için SOS mesajlarını önceden ayarlanmış numaralara göndermek amacıyla MOVETIME’ın güç tuşuna üç saniye boyunca basabilir.

MOVETIME Aile Saati’yle her yaşta planlı ve aktif bir yaşam

MOVETIME Aile Saati’nin aktivite ve sağlık özellikleriyle, ileri yaştaki yetişkinler formlarını koruyor. Kullanıcılar; attıkları adım sayısını, yaktıkları kalori miktarını ve yürüdükleri mesafeyi kaydedebilirken, aileleri de TCL Connect uygulamasını kullanarak bu aktiviteleri görüntüleyebiliyor. Saatin uyanma zamanını, uyku süresini, derin ve hafif uyku ile uyku döngüsünü takip eden uyku gözlemleme özelliğiyle, ileri yaştaki yetişkinler hem egzersiz yaptıklarından hem de yeterli miktarda dinlendiklerinden emin olabiliyor. Aileleri ise TCL Connect uygulamasını kullanarak ileri yaştaki yakınlarına ilaçlarını almaları, doktor randevularına gitmeleri ya da diğer aktiviteleri hatırlamaları için uzaktan bağlanarak alarm kurabiliyor. Ayrıca ileri yaştaki yetişkinler, gün içinde uzun süre hareketsiz kaldıklarında, vücutlarını açmaları ve hareket etmeleri için cihazdan hatırlatma alabiliyor. Kısa bir süre sonra, saat TCL akıllı ev ekosistemiyle de entegre olabilecek ve evdeki cihazlar saat üzerinden kontrol edilebilecek.İlginizi Çekebilecek Yazılar

İletişim | Gizlilik | Kullanım Koşulları