Kaspersky Lab, 2018 Yıllık Ölçümlerinde TOP3’te En Çok Yer Alan Marka Oldu


Kaspersky Lab, 2018 Yıllık Ölçümlerinde TOP3’te En Çok Yer Alan Marka Oldu

Kaspersky Lab tüketici ve kurumsal siber güvenlik çözümleri için yapılan TOP3 ölçümlerinde liderliğini korudu. Şirket 2018 boyunca tüm dünyada düzenlenen 88 farklı bağımsız testin 77’sinde ilk üç sırada yer aldı. Altı yıldır devam eden bu başarı, aralarında dünyanın en çok satan siber güvenlik çözümlerinin de bulunduğu Kaspersky Lab ürün portföyünün rakiplerini nasıl gölgede bıraktığını gösteriyor.

TOP3 sıralaması, siber güvenlik markalarının sektörün en zorlu bağımsız testlerinde yıl boyunca gösterdiği performansın değerlendirilmesiyle oluşuyor. AV-Test ve AV-Comparatives testleri çoğunlukta olsa da SE Labs ve ICSA Labs gibi diğer saygın laboratuvarların testlerine de yer veriliyor.  Girdiği testlerin %88’inde ilk üç sırada yer alan Kaspersky Lab, bunların 73’ünde rakiplerini geride bıraktı. Kaspersky Lab, genel sıralamada ikinci olan markadan 32 kez daha fazla birincilik elde etti.

TOP3 ölçümlerine katılan güvenlik şirketleri piyasanın en tanınmış markalarından oluşuyor ve  tüketici, kurumsal ve mobil ürünleriyle yıl boyunca farklı açılardan testlere tabi tutuluyorlar.

Markalar bilinen, bilinmeyen ve gelişmiş tehditlere karşı sağladıkları korumaya göre sıralandı. Adından da anlaşılabileceği gibi, TOP3 ölçümleri yıl boyunca en iyi performans gösteren ilk üç şirketi belirliyor. Her marka dahil olduğu bağımsız testlerde kaç kez ilk üç sırada yer aldığına göre, girilen test sayısına bağlı olarak puan alıyor.

Kaspersky Lab teknolojileri 2018’de her gün 346.000’den fazla yeni zararlı dosyaya müdahale etti. Bu sayı, 2011’de günde 70.000 olan yeni dosya sayısının neredeyse beş katı . Kaspersky Lab çözümleri 2018’de tüm dünyada çevrim içi kaynaklardan gelen toplam 1.876.998.691 adet saldırıyı savuşturdu . Zorlu test süreçlerinde aralarında gelişmiş tehditlerin de yer aldığı çeşitli zararlı yazılım türlerinin yanı sıra yanlış pozitiflere karşı da performans ölçüldü. Testleri düzenleyen laboratuvarların tümü şeffaflıklarıyla biliniyor ve sektörde önemli konumlara sahip.

Kaspersky Lab Tehdit Araştırmalarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Timur Biyachuev, “Çözümlerimiz 88 ayrı testte çeşitli modern tehditleri tespit edip uzaklaştırmayı başardı. Rakiplerimizi geride bırakıp TOP3 ölçümlerinde zirvede yer almayı sürdürerek teknolojimizin gücünü kanıtlıyoruz. Her ölçekten müşteriye piyasadaki en güvenilir ve sağlam siber güvenlik korumasını sunmamızla tanınıyoruz.” dedi.İlginizi Çekebilecek Yazılar

İletişim | Gizlilik | Kullanım Koşulları