Kaspersky Lab hedefli saldırılara karşı korumada öncü seçildi


 Kaspersky Lab hedefli saldırılara karşı korumada öncü seçildi

 

Gelişmiş Kalıcı Tehditler (APT’ler) ile mücadele eden yazılımlar arasında karşılaştırmalı bir analiz yapan Radicati Group, Kaspersky Lab’ın Anti Targeted Attack platformunu, pazar liderlerini konumladığı çeyreklerden biri olan “Trail Blazer” çeyreğinde, yani “Öncü” kategorisinde konumlandırdı. Bu konumlandırma, ürünün pazarı değişime uğratabilecek derecede ileri bir teknolojiye sahip olduğunun yanı sıra, konumunu iyileştirerek “Uzman” kategorisini geride bırakmış olduğunu gösteriyor.

APT’ler gibi hedefli saldırılar, kurumsal şirketlerin karşı karşıya olduğu en tehlikeli riskler arasında bulunuyor ve siber suçluların kullandığı yöntemler sürekli gelişiyor. Aynı zamanda, hedefli bir saldırı düzenlemenin maliyetinin düşmesiyle birlikte saldırıların sayısında da artış görülüyor. Radicati Group’un pazar konumlandırması, Kaspersky Lab’ın hedefli saldırılara ve gelişmiş tehditlere karşı iş dünyasına sunduğu çok katmanlı ve farklı ihtiyaçlara uyarlanabilir güvenlik stratejisi yaklaşımını tasdik etmiş oluyor.

Kaspersky Lab’ın Anti Targeted Attack (KATA) çözümü, hedefli saldırıları erken bir aşamada tespit ederek şirketlerin riskleri azaltmasına yardımcı olmasının yanı sıra, saldırılarla gerçekleştikleri esnada mücadele ediyor ve potansiyel saldırılara karşı da koruma sağlıyor. Radicati Group uzmanlarına göre, çözümün en güçlü yanları şöyle:

  • İlk bulaşma anı, komuta ve kontrol iletişimleri, yanal hareketler ve veri sızdırılması gibi, hedefli bir saldırının tüm katmanlarında gelişmiş tehdit ve hedefli saldırı tespiti
  • Ayrık ağ sensörleri ve uyumlu, isteğe bağlı hafif uç nokta sensörlerinin yanı sıra donanımdan bağımsız yazılım araçları ile esnek uygulama
  • Şüpheli faaliyetleri tespit etmek ve yanlış alarmları azaltmak adına dosyaları, URL’leri, alan adlarını, davranış popülerliğini ve repütasyonunu kontrol etme imkanı sağlayan en büyük tehdit istihbaratı veri tabanlarından biri olan Kaspersky Security Network
  • Düzenlemelere uyumluluk gereksinimleri olan izole ağlar için özel bir tehdit istihbaratı veri tabanı yükleme imkanı Kaspersky Private Security Network (KPSN)
  • Kaspersky Lab’ın sunduğu ve eğitimleri, olay müdahalesini ve keşif hizmetlerini içeren hedefli saldırı zararı azaltma hizmetleri

 

Kaspersky Lab’da Anti Targeted Attack Çözümü Birim Lideri Oleg Glebov, konuyla ilgili yaptığı yorumda şöyle dedi: “Anti Targeted Attack çözümümüzün Radicati Group’un hazırladığı saygın bir sektör raporu kapsamında anti-APT pazarında bir öncü olarak tasdik edilmiş olmasından dolayı çok mutluyuz. Kaspersky Lab, güvenlik stratejilerini gelişmiş tehditler ve hedefli saldırılara göre adapte etmek konusunda yardımcı olmuş ve bu alanda öncülük etmiştir. Uzman kategorisinden öncüler arasına girdiğimize göre sektörü dönüştüren stratejimizin işe yaradığını söyleyebiliriz.”

The Radicati Group’tan Sara Radicati ise şöyle dedi: “Kaspersky Lab’ın çözümü pazarda gerçek yenilikçiliğin göstergesi, çünkü tek çözümle tüm katmanlarda gelişmiş tespit sağlayarak müşteri ihtiyaçlarını karşılıyor. Kaspersky Lab’ı Trail Blazer kategorisine almamızın ana sebeplerinden biri buydu ve zaman içerisinde Top Player çeyreğine girmeye aday olduklarını söyleyebiliriz. Kaspersky Anti Targeted Attack Platform, uyarlanabilir bir güvenlik stratejisi kapsamında gelişmiş tespit imkanı sunuyor ve saldırı önleme odaklı birçok güvenlik çözümünü geride bırakıyor.”


İlginizi Çekebilecek Yazılar

İletişim | Gizlilik | Kullanım Koşulları