Kaspersky Lab, 2018’de Yüzde 4 Büyüme, 726 Milyon Dolar Gelir Elde Etti


Kaspersky Lab, 2018’de Yüzde 4 Büyüme, 726 Milyon Dolar Gelir Elde Etti

 

Kaspersky Lab, 2018’de istikrarlı bir büyüme sergilemeye devam etti ve küresel denetlenmemiş UFRS gelirini toplamda bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla %4'lük bir gelir artışıyla temsil ederek, 726 milyon ABD Dolarına yükseltti *. Gelişen pazar koşulları ve sürekli jeopolitik baskı ile geçen bir yıl boyunca şirket, müşterilerinin ve ortaklarının şirkete duyduğu güvenin yanı sıra, lider siber güvenlik çözümleri ve hizmetleri sayesinde de bu başarıyı elde etti.

Kaspersky Lab’ın 2018’deki büyümesini hızlandıran stratejik iş alanları arasında Dijital ve Kurumsal çözümler yer aldı. Şirket, dijital satışlarda (%+4 **) bir artış ve işletme segmentinde %16 'lık** güçlü bir büyüme kaydetti. Özellikle de uç nokta dışı (non-endpoint) ürün ve hizmetlerde %55 ** büyüme gösterdi. Genel olarak şirket, sektördeki en iyi ürün ve hizmetleri sunmasının yanı sıra, en karmaşık siber tehditleri önleyen, tespit eden ve bunlara yanıt veren yeni çözümler ve teknolojiler sunarak da bu alanlarda sağlıklı sonuçlar elde etti.  

2018 sonuçları hakkında değerlendirmede bulunan Kaspersky Lab CEO'su Eugene Kaspersky, “2018 bizim için çok önemli bir yıldı. 2017 yılında karşılaştığımız tüm zorluklardan ve kesin iddialardan sonra, şirketimizin ve çalışanlarımızın, ortaklarımızın ve müşterilerimizin güvenlerini hak ettiklerini göstermek gibi bir sorumluluğumuz vardı. Bu bağlamda, liderliğimizi açıkça ortaya koyarken, aynı zamanda bunu kanıtlamaya devam etme sorumluluğuna da sahip çıktık. Devam eden olumlu finansal sonuçlarımız bunun kanıtı. Kullanıcıların piyasadaki en iyi ürün ve hizmetleri tercih etmeleri ve kökenlerinden bağımsız olarak, siber tehditlere karşı korunma ilkemizi desteklemeleri de bunu gösteriyor.”

Küresel ölçekte şirketin performansına, özellikle META (%+27 **), Rusya, Orta Asya, Bağımsız Devletler Topluluğu (CIS) ülkeleri*** (%+6 **), APEC (%+6 **) ve Avrupa (%+6 **) gibi diğer bölgelerde elde edilen güçlü sonuçlar sebebiyle olumlu yönde katkı bir katkı oldu. Latin Amerika'da (-%11 **) daha çok bölgedeki döviz devalüasyonuna bağlı bir yavaşlama oldu.

Zorlu jeopolitik durum, satışların %25 oranında düştüğü Kuzey Amerika pazarında genel bir yavaşlamaya neden oldu **. Bu zorluklara rağmen Kaspersky Lab, pazardaki varlığını sürdürerek ve geliştirerek; dijital lisans satışlarında %8 artış sağladı.

2018 yılında Kaspersky Lab, Global Şeffaflık Girişimi'ne ilişkin bir dizi önemli eylemde bulunarak ilerleme gösterdi. Özellikle, BT altyapısı İsviçre'ye taşındı ve Zürih'te ilk Şeffaflık Merkezi’ni açtı. Kaspersky Lab ayrıca, tehdit algılama kuralı veritabanlarının oluşturulması ve dağıtımı konusunda şirketin mühendislik uygulamalarını, Big Four Professional Services şirketi tarafından denetime tabi tuttu. Günümüzün ultra bağlı küresel manzarası, kurumlarda şeffaflığın artmasını gerektiriyor ve bu eşsiz girişim, Kaspersky Lab’ın, müşterilerine sunduğu çözümlerinin bütünlüğünü ve güvenilirliğini sağlama konusundaki kararlılığını gösteriyor.

 


İlginizi Çekebilecek Yazılar

İletişim | Gizlilik | Kullanım Koşulları