Kurumların Dijital Dönüşümünde Siber Güvenlikle ilgili Trendler, Güçlükler ve Beklentiler


Kurumların Dijital Dönüşümünde

Siber Güvenlikle ilgili Trendler, Güçlükler ve Beklentiler

Kapsamlı, entegre ve otomatik siber güvenlik çözümlerinde dünya lideri Fortinet, 5 Kasım 2019 tarihinde İstanbul’da beşinci Güvenlik Zirvesi’ni gerçekleştirdi. Zirvede “Dijital Dünyada Veri Güvenliği” konusu Nesnelerin İnterneti (IoT), Endüstriyel Nesnelerin İnterneti (IIoT), Yapay Zeka (AI) ve dördüncü endüstri devriminde siber güvenlik başlıklarıyla ele alındı. Etkinlikte 600’den fazla katılımcı Fortinet’in çözümleri ve inovasyonlarıyla ilgili detaylı bilgi edinme fırsatına sahip oldu.

Güvenlik Zirvesi Fortinet Türkiye, PUB, CIS Bölge Başkanı Derya Aksoy’un açılış konuşmasıyla başladı. Aksoy, konuşmasında dijital dönüşüm çağında veri güvenliğinin öneminden bahsetti. Fortinet Bölge Teknoloji Direktörü Melih Kırkgöz ve Fortinet Sistem Mühendisliği Yöneticisi İlker İmamoğlu verinin gücüne vurgu yaparak, veriyi yeni bir para türü olarak tanımladı. İkili aynı zamanda Fortinet’in “şirketlerin geleceğe doğru yolculuğunda güvenliklerini sağlama” amacının altını çizdi.

Fortinet EMEA Bölgesi Başkan Yardımcısı Joe Sarno, dördüncü endüstri devrimi döneminde siber güvenlik güçlüklerini ve beklentilerini paylaştı. Yaptığı konuşmada eğitim, ekosistem ve teknoloji olmak üzere bu endüstri devriminde başarılı olmak için gereken üç ana alandan bahsetti. Bu alanlardan en önemlisinin eğitim olduğuna inanan Fortinet olarak 2015’te küresel bir sertifika programı başlattıklarını belirten Sarno, bu programla insanlara temel güvenlik becerilerini aktarmanın ötesinde katılımcıların güvenlik bilgisine dair kapsamlı bir yolculuğa başlamalarına yardımcı olduklarını söyledi. Sarno, dünya çapında yürütülen ve öğrencilerine sunduğu eğitim ve sertifika programı ile sektör tarafından kabul gören Fortinet Akademi’yi başlattıklarını da sözlerine ekledi. Sarno, bugün akademik kurumlar ve kâr amacı gütmeyen kuruluşlarla işbirliği yapan akademinin profesyonel düzeyde siber güvenlikle ilgilenmek isteyen öğrencilere eğitim sunduğunu da belirtti.

Fortinet her yıl katılımcı sayısını artırarak bu konferansı Türkiye’deki en önemli siber güvenlik etkinliği haline getiriyor. Fortinet Güvenlik Zirvesi, hibrit BT altyapılarında ve çevresel sistemlerde gizlilik, bütünlük ve veri erişilebilirliği sunan mevcut siber güvenlik tehditleri ve çözümlerinin tartışıldığı benzersiz bir fırsat sunuyor


İlginizi Çekebilecek Yazılar
İletişim | Gizlilik | Kullanım Koşulları